Pětiletá holčička zemřela na komplikace spojené s nákazou koronavirem: Otekl jí mozek a přežívala na plicním ventilátoru

Pětiletá dcera dvou pracovníků záchranných složek zemřela v neděli po dvou týdnech na plicní ventilaci. Stala se tak nejmladší obětí COVID-19 v americkém Michiganu. Podle jejích rodičů neměla do té doby holčička žádné zdravotní problémy.
Skylar Herbert
Skylar Herbert
Twitter/WonderKing82

reklama

Malá Skylar si podle výpovědi její matky pro Detroit News stěžovala přibližně měsíc zpět na silné bolesti hlavy. Rodiče Ebbie a LaVondria Herbertovi ji proto odvedli 23. března k lékaři, jelikož bolesti hlavy několik dní neustupovaly. Dívence byla předepsána antibiotika a lékaři ji poslali do domácího léčení, informoval Daily Mail.

Bolesti měla Skylar ale i po podání antibiotik, a to tak silné, že ji bezradní rodiče raději odvezli na pohotovost. Tam byla holčička pozitivně testována na koronavirus a lékaři bolest hlavy a horečku připisovali coby vedlejší účinky právě nemoci COVID-19.

Jak zachovat klid během neustálého bombardování zprávami o koronaviru?

KORONAVIRUS ON-LINE: Česko uvolňuje opatření! První otevírají farmářské trhy

Jelikož se její zdravotní stav velmi rychle zhoršoval, byla dívka přijata na jednotku intenzivní péče a následně jí byla diagnostikována vzácná forma meningidity. Ta u Skylar zapříčinila v kombinaci s koronavirem silný otok mozku. Holčička tak své poslední dny života strávila v bezvědomí, napojená na plicní ventilátor.

Do smutného případu úmrtí pětileté Skylar byla za nejmladší oběť koronaviru v Michiganu považována dvacetiletá pacientka. Celkem se v tomto americkém státě nemocí COVID-19 nakazilo na 31 348 lidí a 2 389 lidí na její následky zemřelo.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!