Pětiletý chlapec zachránil svou rodinu z hořícího domu, vrátil se i pro psa

Chapeček jménem Noah Woods (5) z Kingstonu v severní Georgii je právem prohlašován za hrdinu. Před pár dny totiž projevil duchapřítomnost, jakou by v tu chvíli nenašel leckterý dospělý. Svou mladší sestru, rodiče, prarodiče a pejska totiž zachránil z jejich hořícího domu.
Požár v Praze
Požár v Praze
pixabay.com

reklama

Statečného předškoláka podle serveru Today v noci probudil kouř. Cesta ke dveřím jeho pokojíčku byla už kvůli požáru neprůchodná, a tak okamžitě probudil svou dvouletou sestru Lily a jí i jejich psu pomohl ven oknem.

Když byli mimo dosah plamenů, běžel chlapeček do vedlejšího domu, aby vzbudil strýce. Ten vběhl do hořícího domu a vyvedl z něj rodiče a prarodiče dětí. Chlapec utrpěl lehké popáleniny ruky a Lily na nohou – nic vážnější se ale naštěstí nikomu dalšímu nestalo.

Místní hasič Dwayne Jamison sdělil CNN, že podobné situace, kdy děti varovaly své rodiny před nebezpečím, již zažil. „Ale to, aby pětiletý hoch jednal tak rychle a správně, že se nikomu nic nestalo a nikdo se ani nenadýchal kouře, to je opravdu velmi výjimečné,“ upřesnil hasič. Malý Noah získá ocenění čestného hasiče a obdrží i odměnu.

 

reklama

reklama