Petr Čech se vrací do brány! Tentokrát ale hokejové

Brankář Petr Čech „vyměnil“ kopačky za brusle a dnes ho čeká debut v hokejovém zápase. Česká fotbalová legenda podepsala smlouvu s britským hokejovým klubem Guildford Phoenix z tamní třetí nejvyšší ligy. Stejně jako v kopané, i v hokeji se Petr Čech postaví do brány.
Petr Čech v hokejovém dresu
Petr Čech v hokejovém dresu
@narodnitym / Instagram

reklama

Bývalý český fotbalový reprezentant má za sebou hvězdnou kariéru, kdy během dvaceti let bránil fotbalovou bránu Blšan, Sparty Praha, francouzského Rennes, anglické Chelsea a nakonec Arsenalu.

Od ukončení profesionální fotbalové kariéry po minulé sezóně pracuje jako technický a výkonnostní asistent pro fotbalový klub Chelsea. Výkonu této činnosti mu podle jeho slov nebude nová role v hokejovém týmu bránit.

Petr Čech prý na ledě není žádným nováčkem

„Doufám, že pomůžu tomuto mladému týmu dosáhnout v této sezóně jeho cílů a pokusím se vyhrát tolik zápasů, kolik jen bude možné, když dostanu šanci hrát,“ uvedl sedmatřicetiletý Čech. „Po dvaceti letech v profesionálním fotbalu to bude pro mě skvělý zážitek zahrát si hru, kterou jsem miloval sledovat i hrát jako dítě.“

Podle vyjádření na klubovém webu Guildford Phoenix není Petr Čech na ledě žádným cizincem a na své hře už určitou dobu pracuje. „Podepsání Petra je pro Phoenix něco obrovského, je to skvělý chlap, který tvrdě trénuje, a nemůžu se dočkat, až ho uvidím při debutu,“ uvedl kouč týmu Andy Hemmings.

Petr Čech zahájí svou hokejovou kariéru v brance britského klubu v neděli zřejmě s číslem 39 na dresu. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!