Pilot si dal šlofíka během letu na australský ostrov. Cílovou destinaci přeletěl o 46 kilometrů!

Malé nákladní letadlo, které mířilo na jeden z australských ostrovů, přeletělo cílovou destinaci téměř o 50 kilometrů poté, co jeho pilot v kokpitu usnul! Jen zázrakem se nikomu nic nestalo.
ilustrační foto- letadlo
ilustrační foto- letadlo

reklama

Pilot a zároveň jediný člověk na palubě měl s nákladním letadlem namířeno z Devonportu v Tasmánii na 240 kilometrů vzdálený ostrov King Island. Jenže cestou ho zmohla únava a chybělo málo od další letecké tragédie. Pilot totiž v kokpitu usnul.

Podle místních úředníků měl pilot spuštěného autopilota a sám spal „jako když ho do vody hodí“. Případ absolutní neschopnosti - tak komentuje incident Australský úřad pro bezpečnost dopravy (ATSB).

ilustrační foto
Autor: Google Maps ilustrační foto

Letoun Piper PA-31 společnosti Vortex Air měl podle původního plánu dokončit let 8. listopadu v 07:15. Ale jelikož pilota přemohla únava, lidskou rukou neřízené letadlo překročilo cílovou destinaci o 46 kilometrů!

Médiím není známo, jak se řidič ze spánku probral, ale důležité je, že nakonec v pořádku přistál a nikomu se nic nestalo.

Letadlo v silném větru jen tak tak přistálo

VIDEO: Silný vítr málem odfoukl dopravní letadlo. Přistání bylo jen pro silné nervy

Jak uvádí letecký expert Neil Hansford, Austrálie má přísná pravidla týkající se únavy u pilotů. „Je naprosto vyloučeno, že by kterýkoliv pilot na celém světě usnul při své práci,“ prohlásil.

ATSB chce celý incident přezkoumat a promluvit si s unaveným pilotem, aby z případu vyvodila výsledky.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!