Pistol jako ochrana: Filipínští kněží žádají o povolení k držení zbraní

Více než 250 duchovních z Filipín se dožadují povolení vlastnit zbraně. Důvodem má být stále se zvyšující počet útoků na kněze, kazateli či pastory. Filipínská policie návrh zvažuje. Informace přinesl server RT.
ilustrační foto
ilustrační foto
pixabay.com

reklama

„Dostali jsme 246 žádostí o povolení vlastnit střelnou zbraň pro svou osobní ochranu od 188 kněží, 58 ministrů, kazatelů a pastorů,“ uvedl šéf filipínské policie Oscar Albayalde.

Sám Albayalde myšlenku „ozbrojených kněžích“ podporuje, pokud získají zbrojní licenci. Dále uvedl, že policie je připravená poskytnout duchovním potřebné školení. Není ale jasné, zda všichni, kteří si žádost o držení zbraně podali, ji skutečně dostanou.

Právě na Filipínách došlo v minulých měsících k prudkému nárůstu útoků proti duchovním. Poslední obětí byl Richmond Nilo, jenž byl zastřelen 10. června před mší ve městě Zaragoza. Není se tedy čemu divit, že i počet žádostí na zbrojní licence tak vzrostl.

ilustrační foto

VIDEO: Křest, který se zvrtl. Knězi došla trpělivost s plačícím dítětem, a tak mu dal co proto

Filipínský zákon ohledně zbraní povoluje občanům se zbrojní licencí vlastnit až dvě zbraně krátkého dosahu, které však nesmí použít mimo svůj domov. Licenci, která povoluje nosit u sebe zbraň i mimo domov je vydávána pouze těm osobám, jejichž život je v bezprostředním ohrožení.

Zatímco místní duchovní věří, že se se zbraní budou cítit bezpečněji, vůdci katolické obce v zemi jsou ohledně držení zbraní skeptičtí. Trvají na tom, že by kněží měli být synonymem míru a čelit smrti holou rukou.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!