Pneumatiky z pampeliškové pryže? Německý koncern vyvíjí alternativní výrobní materiál

Německý výrobce pneumatik Continental oficiálně zahájil provoz výzkumné laboratoře nazvané „Taraxagum Lab Anklam“ v německém Anklamu. Laboratoř se bude věnovat výzkumu alternativní suroviny k tropickým gumovníkům – pryže z ruské pampelišky. Výzkumný ústav se rozprostírá na 30 tisících metrech čtverečních, uvedl výrobce na svém webu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

„Jsme prvním výrobcem pneumatik na světě, který investuje tak významné prostředky do průmyslové výroby pampeliškové gumy. Vidíme ruskou pampelišku jak důležitou alternativu a doplněk ke konvenčnímu přírodnímu kaučuku,“ uvedl člen představenstva společnosti a šéf divize pneumatik Nikolai Setzer.

Od roku 2011 investice přes 50 miliard korun

„Jako součást naší strategie ‚Vize 2025‘ jsme od roku 2011 po celém světě investovali přes dvě miliardy eur (přes 50 miliard korun) do výroby, výzkumu a vývoje stejně jako do pracovních míst a nové produkce,“ dodal Setzer.

Ferrari Portofino

Bridgestone dodá pneumatiky pro Ferrari Portofino

Okolo dvaceti zaměstnanců se zkušenostmi z oblasti zemědělských věd, chemie a technologické výroby bude pracovat na vývoji kultivace pěstování této rostliny nebo na vývoji, výrobě a provozu strojů pro zpracování ruských pampelišek. Nový podnikatelský projekt v případě úspěchu rovněž vytvoří pracovní příležitosti pro lokální podnikatele a zejména pro zemědělce.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!