Po hurikánu aligátoři. Záplavy vyhání zmatená zvířata až k lidským obydlím

Aligátor v jednom z texaských měst
Aligátor v jednom z texaských měst
Youtube/World News

reklama

Někteří obyvatelé Texasu se ještě nestačili pořádně vzpamatovat z řádění hurikánu a už se musí mít znova na pozoru. Vydatné srážky a následné záplavy totiž vyhnaly aligátory z jejich přirozeného prostředí. Ti ve snaze najít nezatopená místa často dorazí až k lidským obydlím.

Některé texaské úřady vydaly varování, aby si obyvatelé dávali pozor na zmatené aligátory, kteří prchají před povodněmi. „Rada ohledně aligátorů: Počítejte s nimi, vyhnaly je záplavy. Jen hledají výše položená místa. Nechte je být, dokud voda neopadne,“ objevilo se ještě před řáděním hurikánu Harvey na twitterovém účtu úřadu šerifa v okrese Fort Bend County nedaleko Houstonu.

Vzhledem k tomu, že hurikán s sebou přinesl také velké množství srážek, v některých oblastech se očekávají silné záplavy. Je tak celkem pravděpodobné, že lidé budou na svých zahradách, pod auty či na silnici potkávat další aligátory. Podle expertky Christy Krobothové z Houstonu se ale obyvatelé  přehnaně obávat nemusejí.

„Aligátoři nevylezli ven, aby vám působili nějaké problémy. Nesnaží se vám ukořistit jídlo ani být agresivní. Jen se snaží vyrovnat s nepřízní počasí stejně jako my. Nevšímejte si jich, udělají to samé,“ vzkázala Krobothová lidem skrze stanici Fox News.

Přesto by lidé neměli případné nebezpečí podceňovat. Útoky aligátorů na člověka jsou sice poměrně vzácné, čas od času se ale přihodí. Podle statistik způsobili alegátoři mezi roky 1928 a 2009 v USA smrt 24 lidí.

reklama

reklama