Po hurikánu rabování: Policie na Floridě už pozatýkala desítky zlodějů

Ničivé záplavy a vichřice provázející hurikán Irma zdevastovaly značnou část Floridy, kde jsou po bouři bez proudu téměř čtyři miliony domů a podniků. Nouzové situace využili zloději a pustili se do rabování opuštěných obchodů a domů.
Rabování na Floridě
Rabování na Floridě
AP

reklama

Bouře v průběhu neděle přešla přes střed floridského poloostrova, zasáhla evakuované Miami a dostala se až na sever státu. Jejími prvními oběťmi na území USA se stali tři lidé, kteří zemřeli při dopravních nehodách způsobených prudkým větrem a deštěm na jihu a západě poloostrova. Silné větry rovněž způsobily pád tří stavebních jeřábů, v této souvislosti nicméně nejsou hlášena žádná zranění.

Hlášeny jsou ale případy rabování. V Orlandu musela kvůli dvěma zlodějům v obchodě se zbraněmi vyjíždět speciální zásahová jednotka. Další povětšinou organizované skupiny řádily v evakuovaných oblastech jižní Floridy.

Kamery televizních štábů zachytily několik plenění obchodů v Miami a Fort Lauderdale. Šerif z okresu Broward County pak postřelil 17letého mladíka, který se spolu se svým komplicem pokusil vykrást rodinný dům. Takové štěstí už ovšem neměla evakuovaná rodina ze St. Petersburgu poblíž města Tampa. Poté, co se vrátili zpět, zjistili, že jejich dům někdo kompletně vykradl, informoval list Tampa Bay Times.

Policisté v souvislosti s rabováním už zatkli desítky lidí. Policie v Miami umístila na svůj twitterový účet fotografii přibližně 10 lidí sedících v cele s popiskem „Myslíte na rabování? Zeptejte se těchto chlápků, jak to dopadlo“. Na sociálních sítích pak lidé označují tyto zloděje za „nejhorší druh“ a litují, že je policisté chytili dřív než majitelé vykradených obchodů a domů.

Irma, která s sebou ještě v neděli přinášela vítr o rychlosti přes 200 kilometrů v hodině, postupně slábne a nyní ji provází vítr do 135 kilometrů v hodině. Aktuálně se nachází severně od Tampy a postupuje severovýchodním směrem rychlostí přibližně 24 kilometrů za hodinu. Během dneška se na příchod Irmy chystá sousední stát Georgia, kam by však podle meteorologů po dalším očekávaném oslabení mohla přijít již v podobě tropické bouře.

 

Autor: Alexandr Božilov, ČTK

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!