Po lávce jen po jednom? Rodiče nevědí, jak s dětmi do školy

5. 12. 2017 ZPRÁVY: PO LÁVCE JEN PO JEDNOM? RODIČE NEVĚDÍ, JAK S DĚTMI DO ŠKOLY
5. 12. 2017 ZPRÁVY: PO LÁVCE JEN PO JEDNOM? RODIČE NEVĚDÍ, JAK S DĚTMI DO ŠKOLY

Od úterý je uzavřená lávka pro pěší přes Berounku v Černošicích. V minulosti přestála velké povodně a také nápor ledových ker. Momentálně je u ní cedule s upozornění, že by na ní lidé měli vstupovat pouze jednotlivě. Jenže každé odpoledne přes ní vodí rodiče své dětize školy domů.

Řeč je o mostku spojující Černošice ve Středočeském kraji s pražskými Lipenci. Jedná se o starší konstrukci, která je místy rezavá, loupe se z ní omítka a v jednom místě je dokonce i prohnutá. „My máme podezření, že by lávka nemusela být v dobrém stavu, proto jsme ji z preventivního důvodu uzavřeli dočasně. Nyní vyhotovujeme nový znalecký posudek,“ uvedl pro zpravodajství FTV Prima mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

Černošická lávka se nachází hned vedle frekventovaného nádraží na trati Praha - Beroun. Pro řadu místních je nesmírně důležitá a každodenní život si bez ní nedovedou představit. A i proto je i přes ohlášený zákaz i nadále přecházejí. „Tato lávka má význam pro Lipenský, který to mají poblíž na zastávku vlakovou a jako do obchodu,“ řekl jeden z místních občanů.

Vstup na lávku blokuje v Radotíně betonový zátaras

„Já jsem v současné době požádal magistrát, aby přehodnotil svoje rozhodnutí o uzavření lávky a aby lávku i do doby, než bude zhotoven nový aktualizovaný posudek jejího stavu, aby ji označil cedulemi zákaz vstupu, případně vstup na vlastní nebezpečí,“ infomoval starosta Černošic Filip Kořínek (nezávislý)

Podstatně kurióznější řešení zvolili o pár kilometrů dál tady v Radotíně. Vstup na lávku blokuje betonový zátaras a občanům je radnicí doporučeno přecházet po ní ze statických důvodů pouze jednotlivě. Jenže hned vedle radotínského mostu je základní škola a za pár minut se tak ukazuje, že opatření je docela k ničemu. Rodiče totiž nemají jak odvést domů svoje malé děti.

Pokud je ve vašem městě nebo obci lávka, která není v příliš dobrém stavu a chcete, aby se o tom vědělo, napište nám na e-mail zpravodajstvi@iprima.cz anebo na Facebook naší televize.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama