Po masakru v Barceloně se pohřešuje sedmiletý chlapec z Austrálie

Instagram/lynn.m.cook
Instagram/lynn.m.cook

reklama

Španělská policie pátrá po sedmiletém chlapci, který se spolu se svou matkou stal jedním z účastníků smrtícího teroristického útoku v centru Barcelony. Chlapec měl zmizet po té, co jeho matku s vážnými poraněnými převezli do místní nemocnice.

Dědeček chlapce, Australan Tony Cadman, zveřejnil fotografii svého vnuka na Facebooku s tím, že se jeho vnuk Julian Cadman pohřešuje. Dále uvedl, že maminka chlapce je po převezení do nemocnice ve vážném, ale stabilizovaném stavu.

Otec Juliana přitom se svým synem mluvil jen několik hodin předtím, než došlo k útoku. Po děsivé zprávě, že se jeho syn pohřešuje, okamžitě odletěl do Barcelony hledat svého chlapce.

Děti v šoku zpravidla přestanou mluvit a schovávají se

Kde se může chlapec nacházet, zatím není jasné. Podle doktorky pedagogiky Marie Kramaříkové jsou dětské reakce nevyzpytatelné. „V takovýchto situacích trpí dítě pocitem ztracenosti, je zamlklé a neví, co se děje.“ Doktorka také uvedla, že možnost, jak tak malé dítě zareaguje, není jednoznačná. „Může být někde schovaný, ale nelze vyloučit, že naopak se vydal hledat své blízké,“ uvedla Kramaříková. Podle ní je nejvíce pravděpodobná varianta, že si dítěte někdo všiml a během pár hodin ho předá na policii.

Rodina chlapce sdílí jeho fotografii na sociálních sítích a věří, že to pomůže při jeho hledání.

Tříletá holčička první dětskou obětí

Zatím nejmladší obětí útoků je tříletá holčička neznámé národnosti. Španělská média uvádí, že zemřela krátce poté, co byla převezena do nemocnice.

Holčička zemřela vedle své matky a 65 letého strýce, kteří žili v Catalonii.

Italka zachránila své dvě děti, manžel útok nepřežil

Ruku v ruce se svým pětiletým synem šel pětatřicetiletý Ital Bruno Gulotta rušným centrem Barcelony. Zatímco jeho žena Martina se starala o sedmiměsíční dcerku, manžel se procházel spokojeně s jejich synem, aniž by tušili, co bude v příštích minutách následovat.

Když dodávka začala najíždět do davu lidí, matka na poslední chvíli strhla syna k sobě a ukryla jeho, sebe i miminko do bezpečí. Její manžel se již ale schovat nestihl. Podle italského deníku la Repubblica, byl mladý muž na místě mrtev.

Po útocích v Katalánsku je zatím 14 mrtvých, 100 raněných a nejméně 8 lidí je v kritickém stavu. Stovky zdrcených příbuzných a miliony truchlících po celém světě. To jsou čísla, která posledních 24 hodin hýbou celým světem. Nezbývá než věřit, že obětí už nebude přibývat.

Autor: Markéta Škorňová

Chris Pawley (Image: facebook.com/chrispawley)

Brit přežil dva teroristické útoky během tří měsíců

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!