Po novozélandské premiérce se těší z prvního potomka i tamní ministryně. K porodu dojela na kole

To, že vrcholná politika a mateřství jde dohromady, nám už nedokazuje pouze novozélandská premiérka, ale i tamní ministryně pro záležitosti žen Julie Genterová. Ta si dokonce do porodnice k vyvolání porodu dojela na kole.
Novozélandská ministryně pro záležitosti žen Julie Genterová
Novozélandská ministryně pro záležitosti žen Julie Genterová
instagram

reklama

Osmatřicetiletá ministryně pro záležitosti žen Julie Genterová ze strany Zelených je milovnicí a hlavně vášnivou zastánkyní jízdy na kole do zaměstnání. A právě na tomto dopravních prostředku si ve 42. týdnu dojela i do porodnice.

Na svém instagramu ale upřesnila, že na kolo neusedla za ztížených podmínek počínajícího porodu se stahy nebo případným odtokem plodové vody. Do nemocnice v Aucklandu jela, aby jí lékaři porod uměle vyvolali.

„Krásné nedělní rádo pro projížďku na kole do nemocnice, aby se konečně tohle dítě narodilo,“ napsala fanouškům s tím, aby jí i jejímu partnerovi, který jí n cestě doprovázel, popřáli štěstí. Dodala, že použili elektrokola a cesta byla většinou z kopce.

 

V červnu porodila dceru i novozélandská premiérka

Jde přitom v poměrně krátkém čase o druhou rodící členku vládního kabinetu novozélandské vlády. V červnu totiž přivedla na svět svou dceru i novozélandské premiérka Jacinda Ardernová, která se už vrátila do práce a rodičovských povinností se ujal její partner.

Navíc případy pracujících matek v politice se v posledních letech množí i jinde. Například v Evropském parlamentu mohou brát na hlasování poslankyně své malé děti. V australském parlamentu zase mohou matky svoje miminka nerušeně kojit nebo krmit z láhve.

reklama

reklama