Po pěti letech padl rozsudek: Členka německého neonacistického gangu dostala doživotí

Za plánování desítek vražd si dnes Beate Zschäpeová, členka německého neonacistického gangu, vyslechla doživotní trest. Pět let trvající proces nakonec uznal Němku vinnou z plánování a napomáhání při desítce vražd.
Beate Zschäpeová
Beate Zschäpeová
Twitter/Intercontinental ‏

reklama

V letech 2000 až 2007 se měla Zschäpeová podílet na vraždě osmi Turků, Řeků a německé policistky. Skupina neonacistického gangu zvaná Národně-soicalistické podzemí (NSP), má mít na svědomí také dva bombové útoky v Kolíně nad Rýnem. Ty v letech 2001 a 2004 zranily dvacet lidí.

Činnost gangu byla objevena úplnou náhodou. Zschäpeová dlouho zapírala veškerou spolupráci s NSP. O veškerých vraždách se prý dozvěděla, až když byly dokončeny. Vinu házela na dva členy gangu Uweho Mundlose a Uweho Böhnhardta, kteří ale spáchali sebevraždu při loupeži z roku 2011.

Ursula Haverbecková

Nacistická babička na útěku před spravedlností: Dostala dva roky za mřížemi, k výkonu trestu ale nenastoupila

Zschäpeová nebyla jediná, která stanula před soudem. Ralf Wohlleben, bývalý politik pravicové Národní demokratické strany, dostal deset let za pomáhání této teroristické skupině. Usvědčit ho měla zbraň s tlumičem, která byla použita u devíti vražd.

Podle serveru BBC jsou mezi dalšími obviněními André E. Carsten S., Holger G.

reklama

reklama