Po střelbě v Ostravě se množí případy vyhrožování. Senior vyhrožoval střelbou oční lékařce, jiný muž úřednici

Policisté jsou po tragické střelbě z 10. prosince na ostravské Fakultní nemocnici nuceni řešit již několik případů vyhrožování – často i samotnou střelbou. Kriminalisté zatím zadrželi dva muže, z nichž jednomu již sdělili obvinění a hrozí mu rok vězení.
Fakultní nemocnice Ostrava
Fakultní nemocnice Ostrava
archiv FTV Prima

reklama

Podle mluvčí moravskoslezské policie, Evy Michalíkové, vyhrožoval střelbou oční lékařce na poliklinice ve Fakultní nemocnici Ostrava pětašedesátiletý muž. Mluvčí to uvedla pro agenturu ČTK. Stalo se tak poté, co lékařka odmítla z důvodu špatného pacientova zraku vrátit důchodci řidičský průkaz. „Toto se seniorovi nelíbilo a klidným hlasem reagoval, že střelba se asi bude opakovat,“ sdělila policejní mluvčí.

Však víte, jak to bylo na té fakultce...

Podobný případ zaznamenaly v Ostravě na katastrálním úřadě. Tam jiný padesátiletý muž vyhrožoval úřednici, když ho požádala, aby si nechal úředně ověřit svůj podpis na úřední listině, což se mu nelíbilo. Měl poté ženě vyhrožovat i škrcením. „Však víte, jak to bylo na té fakultce v Porubě,“ měl mimo jiné uvést.

Policejní psycholožka Ludmila Čírtková rozebírá, z jakých důvodů mohl útočit střelec v ostravské nemocnici

Policejní psycholožka o osamělých střelcích: Bankrot hodnot a svědomí prolomí i tabu zabíjení

Tamní policisté již oba muže zadrželi a jeden již dokonce čelí obvinění z nebezpečného vyhrožování, za které mu hrozí rok odnětí svobody. „Muži, který vyhrožoval na katastrálním úřadě, již bylo sděleno podezření ze spáchání přečinu nebezpečné vyhrožování, za což mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ dodala podle serveru Novinky Eva Michalíková, podle které není možné podobné výhružky podceňovat.

Odkaz na střelbu z ostravské nemocnice

Ve výhružkách se nespokojení občané odkazují na tragickou událost z 10. prosince, při které dvaačtyřicetiletý vrah zastřelil šest lidí a další tři zranil. Těžce zraněná žena se po dvou dnech neúspěšného boje o život v nemocnici stala obětí číslo sedm.

Dvaačtyřicetiletý stavební technik Ctirad Vitásek spustil palbu bez jakéhokoliv varování v čekárně traumatologické ambulance Fakultní nemocnice Ostrava, kde z nelegálně držené zbraně střílel pacienty z blízkosti do krku, hlavy a hrudníku. Vrahovi se z nemocnice podařilo utéct a později při příjezdu policie spáchal vraždu v asi osm kilometrů od nemocnice vzdáleném Děhylově na Opavsku. Kriminalisté vyšetřují několik verzí příčiny tragédie.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!