Po vedrech a povodních zasypal Rakousko sníh

Hodně extrémní počasí zažívají v poslední době naši jižní sousedé. Po vlně veder, která sužovala celou Evropu, a bleskových povodních teď na některých místech Rakouska nasněžilo. Ve větších výškách se objevila až 40centimetrová pokrývka čerstvého sněhu.
Čerstvý sníh na ledovci Stubai
Čerstvý sníh na ledovci Stubai
Facebook/Stubai

reklama

Server Inthesnow píše, že sněhové vločky padaly nad hranicí 1 500 metrů nad mořem. Měřící stanice na horách Sonnblick a Rudolfshütte hlásily dokonce 40 centimetrů čerstvého sněhu, v lyžařském středisku na ledovci Hintertux napadlo 30 centimetrů. Sněhová pokrývka tak na některých místech způsobila komplikace v dopravě. Například některé horské cesty v Tyrolsku a Štýrsku musely být kvůli nesjízdnosti uzavřeny, informuje server Vienna Times.

 

Neobvyklé počasí způsobila studená fronta, která se přesunula nad střední Evropu a momentálně ovlivňuje počasí i u nás. Situace, kdy se i v některých níže položených tyrolských střediscích pohybovaly teploty okolo nuly, by ale podle meteorologů neměla mít dlouhého trvání. Ačkoliv se na některých místech očekává sníh ještě zítra ráno, přes den by se už mělo začít oteplovat. Ve středu by pak teploty na západě Rakouska měly překročit i 30 stupňů.

Meteorologové ale varují i před silnými dešti s bouřkami, které by se měly začít ve větší míře vyskytovat od čtvrtka. Panují tak obavy, aby na některých místech opět nedošlo k bleskovým povodním jako tento týden. Na reportáž z odklízení následků velké vody se můžete podívat zde:

reklama

reklama