Po více jak půl roce od smrti Kim Čong- nama začíná v Malajsii soud s ženami obviněnými z jeho smrti

V Malajsii začal soud s mladými ženami obviněnými ze smrti Kim Čong- nama, bratra vůdce Severní Koreje. Obě ženy tvrdí, že jsou nevinné a staly se oběťmi severokorejských agentů.
ilustrační foto- Kim Čong- nam
ilustrační foto- Kim Čong- nam
youtube/CGTN

reklama

Vražda Kim Čong- mana šokovala celý svět. 13. února tohoto roku na letišti v Kuala Lumpuru dvě mladé ženy postříkaly bojovým nervovým plynem VX obličej bratrovi Kim Čong- una. Devětadvacetiletá Vietnamka Doan Thi Huong a o čtyři roky mladší Siti Aisyahová z Indonésie, které jsou z útoku obviněné, ale vinu odmítají. Stojí si za tím, že byly podvedeny severokorejskými agenty, kteří jim nervový plyn VX měli dát se záminkou, že jde o neškodnou tekutinu.  Celá akce měla být podle žen součástí televizního žertu. Severní Korea ale jakýkoli podíl viny na vraždě Kim Čong- nama odmítá.

 

Soudní proces

Dvě mladé ženy jsou jedinými obviněnými v ostře sledovaném procesu. V hledáčku policie jsou i čtyři Severokorejci, kteří měli uprchnout z Malajsie v den vraždy. Pokud ženám bude vina prokázána, čeká je trest smrti. Prokurátor ve své úvodní řeči uvedl, že chce prokázat společný záměr zabít Kim Čong-nama jak ženám, tak i čtyřem Severokorejcům.

ilustrační foto- Obviněné ženy ve vraždě Kim Čong- nama
Autor: youtube/Fox News ilustrační foto- Obviněné ženy ve vraždě Kim Čong- nama

Bizarní vražda na letišti

Vražda tak důležité osoby, v prostorách letiště, kde celou akci zachytily bezpečnostní kamery, patří dozajista k těm nejbizarnějším vůbec. Na záznamech je zřejmé, že ženy se prodíraly davem lidí a když se přiblížily k oběti, potřísnily ji obličej neznámou kapalinou.

Vůdcův bratr zemřel pár minut po útoku. Výsledky pitvy ukázaly, že Kim Čong- man byl zabit bojovým nervovým plynem VX. Toxin VX je považován za vysoce smrtící zbraň hromadného ničení.

Kim Čong- nam žil dlouhodobě v dobrovolném exilu v Macau. Celá událost negativně ovlivnila vztahy mezi KLDR a Malajsií. Soudní proces potrvá do 30. listopadu tohoto roku. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!