Pobodaná žena ze Sydney pracovala jako sexuální pracovnice. Měla s útočníkem domluvené setkání?

Žena, zavražděná v úterý v bytě v Sydney podle všeho útočníkem, který se na ulici snažil pobodat další lidi, byla čtyřiadvacetiletá Michaela Dunnová. Studovala na univerzitě a údajně se živila jako sexuální pracovnice. Policie se domnívá, že žena měla s útočníkem domluvenu schůzku, informoval server BBC.
Michaela Dunnová
Michaela Dunnová
@SBSAustralia / Facebook
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mladá žena byla v úterý nalezena mrtvá v bytě poté, co australská policie díky aktivnímu „protiútoku“ kolemjdoucích zadržela dvacetiletého útočníka. Ten na ulici zranil ještě jednu jednačtyřicetiletou ženu a snažil se pobodat další lidi na ulici.

Záběry z bezpečnostních kamer

Útočník, za kterého australská média považují Mertla Neye, byl zatčen krátce po druhé hodině odpoledne. Počáteční fáze policejního vyšetřování zatím naznačuje, že Dunnová mohla mít s útočníkem domluvenou schůzku zhruba na 13:30. Tomu napovídají záběry bezpečnostních kamer, které okolo této doby zachytily útočníky při příchodu a o dvacet minut později opět při odchodu.

Mladý útočník z centra Sydney

Muž křičící Alláhu akbar bodal do lidí v centru Sydney. Od kolemjdoucích dostal lekci

Žena, která podle své matky studovala univerzitu a hodně cestovala, měla totiž v době incidentu pracovat jako sexuální pracovnice. Policie ve svém vyjádření uvedla, že Dunnová utrpěla řezné rány na krku a prohlášena za mrtvou byla asi ve tři hodiny v den vraždy.

Na zavražděnou vzpomínají blízcí, škola i sexuální pracovníci

Podle svých blízkých byla Dunnová krásná, milující žena, kterou bylo radost znát. Lítost vyjádřila i australská asociace sexuálních pracovníků, přičemž v prohlášení také zaznělo, že „pracovníci v sexuálním průmyslu si zaslouží stejná práva a ochranu jako pracovníci v jakékoliv jiné profesi“ a ne stigmatizaci, s níž se často potkávají.

Na zavražděnou si vzpomněla také škola Sydney's Rosebank College, kterou žena navštěvovala před tím, než přešla na University of Notre Dame. Ve škole na ni pamatují jako na velmi úspěšnou a ceněnou studentku, zralou, odolnou ženu a pozitivní vzor.

Policie ve středu BBC sdělila, že útočník je ještě v nemocnici a oficiální obvinění proti němu bude vzneseno, jakmile bude ve vazbě.

Reklama
Reklama