Počasí jako na houpačce: Ve čtvrtek se teploty nedostanou nad 20°C, víkend přinese třicítky a bouřky

V příštích dnech na nás čeká počasí jako na houpačce. Zatímco ještě ve středu se teploty přes den vyšplhají téměř na 30°C, ve čtvrtek nepřesáhnout 20°C. Víkend by podle meteorologů měl být zase o nějaký ten stupeň teplejší, ale přinese i bouřky.
Začátek května sebou přinese bouřky
Začátek května sebou přinese bouřky
Pixabay.com/ WikimediaImages

reklama

Změny počasí si můžeme vychutnat už od pondělka. Zatímco dopoledne bylo ve znamení jasné až polojasné oblohy, od odpoledne se můžeme těšit na déšť a bouřky. Vítr bude mít místy rychlost až 15 m/s. Během noci by pak přeháňky měly ustávat.

V úterý ráno na nás pak čekají mlhy. Přes den meteorologové předpovídají spíš obloučnou až polojasnou oblohu s teplotami do 23°C. Na jižní Moravě se může rtuť teploměru vyšplhat až na 25°C.

PŘÍŠTÍ MĚSÍC SE OTEPLÍ, PŘIJDE I DÉŠŤ

Březen, do parku vlezem. S příchodem jarního počasí nás ale čekají i deště

Ve čtvrtek bude jen 18°C

Ve středu na nás čeká oteplení. Teploty se budou pohybovat mezi 23 až 27°C. Jen na západě a severu Čech nepřesáhnout 21°C. Podle meteorologů se ale máme připravit na poněkud silnější vítr. Ten by mohl mít místy rychlost až 15 m/s.

Ve čtvrtek na nás zase čeká teplotní skok. Přes den na nás totiž čeká zatažená obloha s teplotami maximálně do 18°C. Navíc na polovině našeho území bude pršet. Během dne by ale pak mělo od severozápadu oblačnosti ubývat.

Hotel v korunách stromů - Obrázek 5

Máte dost ošklivého počasí v Česku? Tak šupky dupky do Kostariky!

S víkendem přijde oteplení až o 10°C

Ani konec pracovního týdne neslibuje, co se týče teplot, žádnou změnu. Podle meteorologů totiž ani v pátek nepřesáhne rtuť teploměrů 18°C. Ráno pak bude sice ve znamení jasné oblohy, nicméně během se změní na polojasnou až oblačnou.

S víkendem ale přijde oteplení. Už v sobotu se můžeme těšit na teploty mezi 20 až 25°C. Obloha pak bude ve znamení polojasné až oblačné oblohy a ojediněle se mohou objevit bouřky. Podobné počasí bude podle meteorologů panovat v české republice až do úterý. Teploty by ale v tomto období mohly poskočit až na 27°C.

reklama

reklama