Počasí na zbytek víkendu? Náledí i sníh v nižších polohách

V noci na neděli a následně ráno hrozí hlavně v Čechách a na Českomoravské vrchovině náledí, varují meteorologové. V neděli večer a v noci na pondělí pak zřejmě bude ve středních i nižších polohách sněžit, opět zejména v Čechách.
Podle meteorologů nás čeká náledí a sníh
Podle meteorologů nás čeká náledí a sníh
Pixabay/Dreamypixel

reklama

Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se bude během noci na neděli směrem od severozápadu protrhávat oblačnost, slábnout vítr a teploty se budou pohybovat mezi plus třemi až minus jedním stupněm. „Povrchy mokré po večerních srážkách mohou zejména v Čechách a na Českomoravské vrchovině namrzat a bude se tvořit náledí,“ varuje ČHMÚ s tím, že výstraha platí od nedělních 02:00 do 09:00 pro Prahu, Středočeský, Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský, Liberecký a Ústecký kraj a pro Vysočinu.

ilustrační foto

Náledí na silnicích? Obzvlášť nebezpečný je neviditelný černý led, varuje expert

Kvůli kluzkým chodníkům a vozovkám by řidiči i chodci měli podle meteorologů „věnovat zvýšenou pozornost místním podmínkám a sledovat dopravní zpravodajství“.

V neděli večer se očekává na většině území déšť, od vyšších poloh sněžení. "Během (nedělního) večera a noci na pondělí bude zejména v Čechách déšť i ve středních a nižších polohách pravděpodobně přecházet ve sněžení a bude se tvořit sněhová pokrývka," dodali meteorologové. Výstrahu před sněžením eventuálně vydají v neděli.

 

Autor: Alexandr Božilov, ČTK

reklama

reklama