Počasí o prodlouženém víkendu? Teploty budou atakovat 30°C, hrozí ale i bouřky

Zatímco počasí začátku týdne bylo poněkud jarní, prodloužený víkend bude přát těm, co se ho rozhodli strávit někde u vody. Teploty totiž podle meteorologů budou atakovat 30°C. Na některých místech ale hrozí i bouřky.
Ve čtvrtek na nás čekají tropy, od pátku se ale ochladí
Ve čtvrtek na nás čekají tropy, od pátku se ale ochladí
pixabay.com

reklama

„Ve středu na jihozápadě Čech, ve čtvrtek a v pátek na celém území ČR ovlivní počasí zvlněné teplotní rozhraní, které bude postupovat přes střední Evropu k východu,“ uvedli v předpovědi meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Už během středy teploty vystoupají až k tropickým 30°C.

Začátek prodlouženého víkendu bude ve znamení polojasné oblohy a s teplotami v rozmezí od 27°C až 31°C. V průběhu dne se ale zejména na jihu republiky začne zatahovat a místy se mohou objevit přeháňky nebo bouřky.

Kde natankujete nejlevněji?

PRIMA DOVOLENÁ: Nejdráže natankujete v Itálii a Řecku, nejlevněji naopak v Bulharsku

I v dalším týdnu budou teploty dosahovat 30°C

Podobné to bude i v pátek, kdy nás čeká polojasná až oblačná obloha na jihu a východě se místy mohou vyskytnout nejen přeháňky, ale ojediněle i bouřky. Rtuť teploměru se pak bude pohybovat mezi 23 až 27°C.

Sobota pak podle meteorologů slibuje skoro jasnou až polojasnou oblohu a teploty kolem 23 až 27°C. O stupeň více pak naměříme v neděli. Na konci týdne se ale opět podle meteorologů hlavně na východě republiky můžou při přechodně zvýšené oblačnosti objevit ojediněle přeháňky.

Ani v dalším týdnu by se ale nemělo počasí měnit. Podle meteorologů na nás čekají jasné nebo polojasné dny, kdy se rtuť teploměru bude nejčastěji pohybovat mezi 25 až 30°C.

reklama

reklama