Počasí o víkendu? Sněžení, náledí a teploty hluboko pod bodem mrazu

Možná si vzpomenete, jak jsme spolu nedávno řešili, zda uklízet či neuklízet péřovky. Tak neuklízet. Pokud jste se radovali z jarních teplot o minulém víkendu, bylo to asi předčasné. Teploty se oproti němu propadnou až o téměř 30°C. O víkendu k nám bude proudit studený arktický vzduch a teploty klesnou místy až na mínus 11°C.
15. 3. 2018 ZPRÁVY: O VÍKENDU KLESNOU TEPLOTY AŽ NA MINUS 11 STUPŇŮ
15. 3. 2018 ZPRÁVY: O VÍKENDU KLESNOU TEPLOTY AŽ NA MINUS 11 STUPŇŮ

reklama

Zatímco minulý víkend padaly teplotní rekordy, tento by nás mohly čekat rekordní minima. Celkem se za sedm dní posune teplota až skoro 30°C směrem dolů. O víkendu bude velmi chladno. Bude padat sníh, na horách budou hrozit sněhové jazyky a celkově pokryje Českou republiku i náledí.

„Během pátečního dne k nám začne pronikat arktický vzduch z východu až severovýchodu. A očekáváme výrazný teplotní šok směrem dolů. Očekáváme, že už o víkendu na většině území Česka bude mrznout,“ uvedla pro zpravodajství FTV Prima Dagmar Honsová z Meteopressu.

V ranních se podle nich budou teploty pohybovat kolem 10°C pod bodem mrazu. „V odpoledních maximech potom mínus 6 až mínus 1°C. K tomu se na většině území Česka přidá sněžení. Na horách poměrně intenzivní. Foukat bude čerstvý nebo silný vítr, takže v horských oblastech se budou vytvářet sněhové jazyky a závěje,“ upřesnila Honsová.

PŘÍŠTÍ MĚSÍC SE OTEPLÍ, PŘIJDE I DÉŠŤ

Březen, do parku vlezem. S příchodem jarního počasí nás ale čekají i deště

Začátek jara bude ve znamení teplot jen pár stupínků nad bodem mrazu

Sníh nezůstane tentokrát jen na horách, ale podle meteorologů bychom si sněhuláka mohli postavit i v nížinách. A sníh nám vydrží až do úterý. A to znamená do astronomického jara. Podle meteorologů to bude jedno z nejchladnějších jar za posledních několik let. No a ochlazovat se bude už zítra.

„Nejvyšší teploty se budou pohybovat na území Česka už kolem poledne. Budou na 6°C, postupně ale večer naměříme teploty v severní části republiky pod bodem mrazu. Takže to studené proudění ucítíme už během pátečního odpoledne a večera,“ doplnila Honsová. Takhle chladný začátek jara jsme naposledy měli v roce 2001. Takže doporučujeme vytáhnout co nejteplejší oblečení.

reklama

reklama