Počasí opět útočí: Na Evropu se žene bouře Leslie, na Floridu zase hurikán Michael

Není to ani čtrnáct dní, co se Řeckem prohnal středomořský hurikán Zorba a k evropskému pobřeží se opět blíží silná bouře Leslie, která by podle expertů mohla zesílit na hurikán. Momentálně míří k Azorským ostrovům a Madeiře. Navíc další hurikán nahání strach ve Floridě.
Bouře Leslie se žena na Evropu
Bouře Leslie se žena na Evropu
CYCLOLANE

reklama

K evropským břehům se žene další silná tropická bouře. Leslie by navíc podle odborníků mohla zesílit až na sílu hurikánu. Podle meteorologů by měla v příštích třech dnech zamířit k Azorským a Kanárským ostrovům. Poté by měla zasáhnouti Madeiru.

 

 

Další postup ale není jasný. Živel se totiž může stočit dvěma směry. Podle evropských modelů by o víkendu měl zasáhnout jih Pyrenejského ostrova. Americké výpočty pak předpokládají, že Španělsko i Portugalsko živel obejde a v neděli se stočí k britským ostrovům.

 

 

Floridě hrozí hurikán Michael

Buď jak buď na pevninu udeří o síle hurikánu nebo tropické bouře. Přechodem přes pevninu by pak Leslie mohla začít slábnout. Navíc mexickým zálivem se k pobřeží Floridy ženě hurikán Michael.

 

 

Michael si už coby tropická bouře vyžádal 13 životů. Ve Střední Americe totiž silné deště vyvolaly záplavy. Nejvíce lidí zemřelo v Hondurasu. Momentálně v něm vítr dosahuje v nárazech rychlosti 12O km/h, což ho řadí do nejslabší kategorie hurikánů. Jenže do úterý by měl zesílit na třetí kategorii a jeho větry tak budou přesahovat rychlost 180 km/h.

&

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!