Počet obětí útoků ve Španělsku se zvýšil na patnáct. Terorista při útěku zavraždil muže

Terorista Júnes abú Jakúb je po smrti
Terorista Júnes abú Jakúb je po smrti
AP

reklama

Už celkem patnáct lidských životů mají na svědomí teroristé, kteří stojí za čtvrtečními útoky ve Španělsku. Zatím poslední obětí se stal muž (34), kterého řidič dodávky na svém útěku z La Rambla ubodal k smrti a následně mu ukradl automobil. 

Nová informace zazněla dnes na společné tiskové konferenci španělské vlády a policie. Obětí přitom bezprostředně po čtvrtečním útoku dodávkou na barcelonské třídě La Rambla mělo být pouze třináct. Jen o několik hodin později ovšem po jiném útoku u města Cambrils zemřela další žena. Patnáctou obětí se dnes oficiálně stal Pau Perez. Toho útočník z Barcelony při útěku z místa činu ubodal k smrti a následně mu odcizil vůz.

 

 

Na zmíněné konferenci bylo také potvrzeno, že dodávku při prvním útoku na La Rambla skutečně řídil dvaadvacetiletý Younes Abouyaaqoub. Ten měl podle šéfa španělské policie Josepa Lluíse Trapera záměrně najet do davu lidí a v jízdě pak ještě zhruba 600 metrů pokračovat.

Poté, co útočník zřejmě kvůli vystřeleným zastavil, z dodávky podle vyšetřování urychleně vystoupil a utekl skrze známou tržnici La Boquería. O několik chvil později pak měl narazit na Paua Pereze a jeho automobil. Řidiče podle všeho bez váhání ubodal, přesadil na jiné sedadlo a z místa ukradeným vozem odjel.

Policie zveřejnila útočníkovu podobu

Nově policie zveřejnila také podobu útočníka původem z Maroka. Po tmavovlasém, 180 centimetrů vysokém muži s tmavou pletí už se nepátrá jen na území Španělska, ale nově je Abouyaaqoub hledaný po celé Evropě.

Španělský ministr spravedlnosti Cales Mundó zase prozradil, že byla dokončena identifikace všech obětí. Mezi jmény bylo šest občanů Španělska, tři Italové, dva Portugalci, Američan, Kanaďan, Belgičanka a Australan. Potvrdilo se tak, že mezi zesnulými ani zraněnými není žádný Čech.

Útočníkova matka: „Radši ať je za mřížemi, nebo ať zemře“

S nepochopitelným činem Younese Abouyaaqouba nesouhlasí ani jeho vlastní matka. Ta svému synovi v pondělním rozhovoru pro francouzskou televizní stanici BFM TV vzkázala, ať se policii dobrovolně vzdá: „Byla bych ráda, kdyby se vrátil a přestal dělat to, co dělá. Já za to nejsem zodpovědná. Chci, aby se dobrovolně vzdal policii. Radši ať je za mřížemi, nebo ať zemře, než aby zabíjel další lidi,“ uvedla doslova.

Podle katalánské policie je Abouyaaqouba nebezpečný a pravděpodobně také ozbrojený. Uvedla to společně s fotografií útočníka na svém Twitteru: „Řidič dodávky je nebezpečný a mohl by být ozbrojený. Je hledaný v souvislosti s útoky na barcelonské La Rambla ze 17. srpna.“

 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!