Počítačový vtipálek napálil několik Trumpových poradců

Bílý dům
Bílý dům
FTV Prima

reklama

Počítačový nadšenec z Velké Británie dokázal přelstít pracovníky Bílého domu, když jim pomocí falešných identit posílal vzkazy se zavádějícími informacemi. Celou komunikaci pak předal stanici CNN. Bílý dům z tohoto selhání hodlá vyvodit důsledky.

Hacker se dokázal dostat do oficiálního emailového účtu Bílého domu a dokonce si vyměnit několik emailů s poradcem pro vnitřní bezpečnost Tomem Bossertem.

Toho z úřední e-mailové adresy Jareda Kushnera, manžela Trumpovy dcery Ivanky, zval na večírek. Bossert neměl o podvodníkovi ani tušení a vyměnil si s ním několik zpráv.

„Do konce srpna chceme uspořádat večírek, Tome. Bylo by skvělé, kdybyste mohl dorazit. Mohu slíbit, že jídlo bude stejně vynikající, jaké jsme jedli v Iráku. Bude to skvělý večer,“ napsal v narážce na dubnovou návštěvu Trumpových poradců u iráckého vedení falešný Kushner.

„Díky Jarede. Takovou nabídku nemůžu odmítnout. A kdybyste kdykoliv potřeboval, tady je můj osobní email,“ odpověděl nic netušící Bossert.

Brit, který sám sebe označuje za „e-mailového vtipálka“, se vložil také do sporu dnes už bývalých pracovníků Bílého domu Reince Priebuse a Anthonyho Scaramucciho. Pod identitou někdejšího personálního šéfa Bílého domu Priebuse v reakci na jeden ze Scaramucciho tweetů svého soka obvinil z „udivujícího pokrytectví“ a prohlásil, že Priebusův nástupce John Kelly „odvede dobrou práci“.

Scaramucci, který předtím Priebuse v médiích urážel a nařkl ho z úniků informací, v reakci na podvodný tweet vyzval bývalého personálního šéfa, aby se omluvil, neboť „všichni víme, co jste udělal“. Dva dny nato byl Scaramucci na Kellyho nátlak propuštěn z funkce.

Anthony Scaramucci

Trump po několika dnech vyhodil šéfa komunikace. Měl prý příliš prořízlou pusu

Veškerou emailovou konverzaci poslal počítačový vtipálek stanici CNN. Bílý dům celou kauzu nebere na lehkou váhu a hodlá ji řešit. Počítačoví odborníci se ale shodují, že přesně tyto incidenty potvrzují, jak zranitelní mohou být nejvyšší představitelé Spojených států. 

 

Autor: Markéta Škroňová

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!