Pod spícím mladíkem hořela matrace: Chytla od powerbanky

Hasiči a strážníci zasahovali u požáru v přízemním bytě v Brně na sídlišti ve Starém Lískovci. Hořet tu začalo v jednom z pokojů a to přímo pod hlavou spícího mladíka. Za všechno mohla powerbanka, kterou měl schovanou pod polštářem.
13. 6. 2018 KRIMI: POD SPÍCÍM MLADÍKEM HOŘELA MATRACE - CHYTLA OD POWERBANKY, KTEROU MĚL POD POLŠTÁŘEM
13. 6. 2018 KRIMI: POD SPÍCÍM MLADÍKEM HOŘELA MATRACE - CHYTLA OD POWERBANKY, KTEROU MĚL POD POLŠTÁŘEM
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na tohle probuzení prý mladík jen tak nezapomene. Podle jeho slov ho probudil fakt, že se mu špatně dýchá a všude byl kouř. Ten se valil z matrace, na které ležel a která pomalu a jistě začínala hořet. Oheň vznikl ze zkratu powerbanky, kterou měl přímo pod hlavou a která byla v tu dobu stále v zásuvce.

„Spal jsem a najednou jsem cítil jen kouř. Probudil jsem se a první, co jsem udělal, bylo to, že jsem vypojil telefon a tu powerbanku ze zásuvky a vyletěl jsem ven,“ řekl mladík

Hořet začala matrace a během chvíle byl pokoj plný kouře. To už ale na místo mířili strážníci a hasiči.

Požár zpravidla vzniká kvůli neopatrnosti

12 nejčastějších chyb, kvůli kterým vám doma vypukne požár

„Strážníci vstoupili do velmi silně zakouřené místnosti, tam se snažili zdroj ohně uhasit, z bytu odvedli pět osob, mezi nimi dvě děti, dva z těchto lidí byli dokonce původně na balkoně, odtamtud volali o pomoc,“ uvedl mluvčí Městské policie Brno Jakub Ghanem.

Požár ale definitivně zlikvidovali až přivolaní hasiči s dýchacími přístroji. „My jsme na místo vyslali čtyři profesionální hasičské jednotky, místo jsme dohasili, zkontrolovali termokameru a na místě pak pracoval náš vyšetřovatel,“ dodal k případu mluvčí HZS Jaroslav Mikoška.

A ten následně potvrdil to, co už uvedli samotní obyvatelé domu. Hořet začalo od powerbanky. Při požáru se naštěstí nikomu nic nestalo, jeden z pokojů je ale totálně zničený. Hasiči stanovili předběžnou škodu na zhruba 50 tisíc korun.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama