Pod spícím mladíkem hořela matrace: Chytla od powerbanky

Hasiči a strážníci zasahovali u požáru v přízemním bytě v Brně na sídlišti ve Starém Lískovci. Hořet tu začalo v jednom z pokojů a to přímo pod hlavou spícího mladíka. Za všechno mohla powerbanka, kterou měl schovanou pod polštářem.
13. 6. 2018 KRIMI: POD SPÍCÍM MLADÍKEM HOŘELA MATRACE - CHYTLA OD POWERBANKY, KTEROU MĚL POD POLŠTÁŘEM
13. 6. 2018 KRIMI: POD SPÍCÍM MLADÍKEM HOŘELA MATRACE - CHYTLA OD POWERBANKY, KTEROU MĚL POD POLŠTÁŘEM

Na tohle probuzení prý mladík jen tak nezapomene. Podle jeho slov ho probudil fakt, že se mu špatně dýchá a všude byl kouř. Ten se valil z matrace, na které ležel a která pomalu a jistě začínala hořet. Oheň vznikl ze zkratu powerbanky, kterou měl přímo pod hlavou a která byla v tu dobu stále v zásuvce.

„Spal jsem a najednou jsem cítil jen kouř. Probudil jsem se a první, co jsem udělal, bylo to, že jsem vypojil telefon a tu powerbanku ze zásuvky a vyletěl jsem ven,“ řekl mladík

Hořet začala matrace a během chvíle byl pokoj plný kouře. To už ale na místo mířili strážníci a hasiči.

Požár zpravidla vzniká kvůli neopatrnosti

12 nejčastějších chyb, kvůli kterým vám doma vypukne požár

„Strážníci vstoupili do velmi silně zakouřené místnosti, tam se snažili zdroj ohně uhasit, z bytu odvedli pět osob, mezi nimi dvě děti, dva z těchto lidí byli dokonce původně na balkoně, odtamtud volali o pomoc,“ uvedl mluvčí Městské policie Brno Jakub Ghanem.

Požár ale definitivně zlikvidovali až přivolaní hasiči s dýchacími přístroji. „My jsme na místo vyslali čtyři profesionální hasičské jednotky, místo jsme dohasili, zkontrolovali termokameru a na místě pak pracoval náš vyšetřovatel,“ dodal k případu mluvčí HZS Jaroslav Mikoška.

A ten následně potvrdil to, co už uvedli samotní obyvatelé domu. Hořet začalo od powerbanky. Při požáru se naštěstí nikomu nic nestalo, jeden z pokojů je ale totálně zničený. Hasiči stanovili předběžnou škodu na zhruba 50 tisíc korun.

reklama