Pod svícnem je největší tma: Ochranka v luxusní prodejně ukradla kabelky v hodnotě 5 milionů korun

Možná to byly právě blížící se vánoční svátky, které donutily muže z ochranky luxusního obchodu ukrást nejméně 90 přepychových kabelek značky. Zloděj uprchl do Francie, policie ztratila všechny stopy.
ilustrační foto- kabelka
ilustrační foto- kabelka
Pixabay

reklama

Mamadou Lamine Diongue pracoval jako ochranka v prodejně luxusních kabelek Yves Saint Laurent v populární nákupní pasáži v italském Miláně. Jevil se jako svědomitý pracovník, ale jak se říká, zdání klame. Záměrem dvaatřicetiletého Diongua bylo zřejmě odvést pozornost od krádeží, které prováděl ve skladu obchodu. A šlo mu to víc než dobře. V období mezi prosincem 2015 a květnem 2016 dokázal Diongue ukrást nejméně 90 luxusních kabelek v hodnotě 5 milionů korun!

Kdo ví, jak dlouho by ještě mizely kabelky, kdyby si jeden z vedoucích obchodu neuvědomil, že v inventuře něco nehraje. Rozeběhlo se vyšetřování, při němž jeden z vyšetřujících poukázal na fakt, že loupeže prováděl zřejmě někdo ze zaměstnanců.

ilustrační foto

Neobvyklí podezřelí z krádeží: Holčička a křeček v hledáčku ruské policie

Jenže když se policisté začali šťourat v tom, který ze zaměstnanců by to mohl být, upozornil Diongua jiný pracovník, že mu teče do bot. Ještě než se policisté dostali ke kamerovým záznamům, Diongue zavolal do obchodu, že je nemocný a nemůže přijít do práce.

Tak zloděj nahnal čas a než policisté z bezpečnostních kamer poznali, kdo kradl kabelky, byl už Diongue ve Francii. Od té doby zloděje nikdo neviděl. Policie po něm aktivně pátrá, poslední zpráva o jeho osobě je právě z Francie, kde naposledy použil svůj mobil.

Uvidí se, jestli bude mít zlodějíček nakonec štěstí, anebo neujde spravedlivému trestu. 

reklama

reklama