Podchlazeného chlapce v šachtě našli poté, co do té stejné jámy spadl člen záchranného týmu

Desetiletý chlapec málem umrzl v šachtě, do které spadl. Zachránila ho až dobrovolnice, která omylem spadla do stejné jámy. Příběh se šťastným koncem se stal na Štědrý den.
ilustrační foto- kanál
ilustrační foto- kanál
Pixabay

reklama

Desetiletý Bulat z Tatarstánu si na Štědrý den prožil hotové drama. Při hraní venku spadl omylem do tři metry hluboké šachty, ze které se nemohl dostat. V ukrutné ruské zimě se snažil volat o pomoc, ale rychle mu došlo, že ho nikdo neslyší. Pokusil se vyškrábat nahoru, ale i to byl marný boj. „Myslel jsem, že už se odtamtud nikdy nedostanu,“ vyprávěl chlapec pro server RT.

Po pohřešovaném chlapci okamžitě začali pátrat policisté spolu s dobrovolníky. Akce se účastnilo více jak stovka lidí, kterým nebyl osud chlapce lhostejný. Masivní záchranná operace, ve které záchranáři s dobrovolníky prohledávali vesnici i okolí, by pravděpodobně neskončila úspěšně, kdyby se nestalo něco nečekaného.

ilustrační foto- autosedačka

Ukradl auto s dítětem na zadním sedadle. Trestnímu stíhání ale čelí matka miminka

Při pátrání totiž jedna z dobrovolnic omylem zapadla do stejné šachty, jako malý Bulat! Promrzlý chlapec v té chvíli zrovna spal. „Vypadal jako mrtvý,“ vyprávěla Guliya Yarullina, která chlapce objevila vlastně náhodou. Když se Bulat probral, Guliya už ho držela v náručí a utěšovala. „Vyprávěla jsem mu, jak ho hledají davy lidí a že teď už bude všechno v pořádku,“ pokračovala.

Podle lékařů měl podchlazený chlapec neuvěřitelné štěstí a dobrovolnice ho objevila doslova za pět minut dvanáct.

Jak je vidět, o Vánocích se opravdu dějí zázraky. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!