Podívejte se na novou Škodu Octavia! Automobilka představila čtvrtou generaci

Show se světelnými efekty za doprovodu symfonického orchestru, v hledišti špičky české politické scény včetně premiéra Andreje Babiše, ale i novináři z téměř celého světa. Tak vypadalo představení nové Škody Octavia. 
Představení nové generace Škody Octavia

Čtvrtou generaci „oktávky“ odhalilo vedení automobilky v pondělí večer ve Veletržním paláci, samotné představení automobilka připravila v Národní galerii v Praze. Octavia představuje pro škodovku velice důležitý model, to ostatně dokládají i čísla. V prodloužené verzi je to vůbec nejprodávanější kombík v Evropě a celkově tvoří model 2,5 procenta českého vývozu.  

Po designové stránce nový model připomíná předchozí generaci, automobilka ale slibuje velké množství moderních asistentů. Mezi ukázkami nechyběla ani varianta plug-in hybridu, tedy automobilu, jehož baterii lze dobíjet i z externího zdroje elektrické energie. Není proto divu, že se novináři hned po ceremoniálu na nové vozy doslova vrhli, aby si je prohlédli. Kromě zevnějšku zaujal i interiér. Na detaily se můžete podívat v úvodním videu.

Objednávky začne automobilka přijímat už na konci listopadu. Podle analytiků si ale pravděpodobně oproti stávající Octavii připlatíme.  

reklama