Podívejte se na seznam potenciálně závadných notebooků od HP. Je mezi nimi i ten váš?

Máte notebook od HP? Pak pro vás máme varování. Společnost totiž na svých stránkách uveřejnila přehled notebooků, ve kterých by mohly být nebezpečné baterie. Nejenom, že u nich existuje riziko přehřátí, navíc mohou začít i hořet.
Notebook HP
Notebook HP
Zdroj: pixabay.com

reklama

Problém přiznal výrobce elektroniky už dříve, nicméně k původnímu seznamu přibyly ještě další modely. Apeluje tak na majitele notebooků značky HP, nakoupených v letech 2015 až 2018, aby znovu překontrolovali baterie, protože mohou v notebooku začít hořet a jeho majiteli způsobit popáleniny.

Do oběhu se mělo dostat pouze pár vadných kusů, ostatní by měly být bezpečné. I tak ale výrobce umožňuje zákazníkům vyměnit baterii bezplatně. Výrobce taky na svých stránkách uveřejnil nástroj HP Battery Program Validation Utility. Ten by měl po instalaci do notebooku dokázat za 30 sekund rozpoznat, jestli je baterie v pořádku.

Podívejte se na seznam modelů notebooků, které jsou potenciálním nebezpečím:

Tabulka vadnych notebooku
Autor: Zdroj: batteryprogram687.ext.hp.com Tabulka vadnych notebooku

Tady je pak seznam produktů, které jsou s nebezpečnými bateriemi kompatibilní, ale dodány s nimi nebyly. Takže je možné, že jste si k nim baterii dokoupili jako příslušenství.

Tabulka vadnych notebooku1
Autor: Zdroj: batteryprogram687.ext.hp.com Tabulka vadnych notebooku1

reklama

reklama