Podivná spravedlnost v Dubaji: Mladá Britka přihlížela vtípkům kamarádů, vězení ale hrozí jí!

Mladá Britka britku potkalo ve Spojených arabských emirátech nezáviděníhodné trable. Skupina jejích kamarádů si v jednom z dubajských hotelů všimla opilého Švéda spícího na pohovce v hotelové hale. Mladíci si s opilcem chtěli udělat zábavné selfie. Jenže při focení Švéda vzbudili a pořádně naštvali. Paradoxem je, že Švéd nakonec udal jen přihlížející dívku. Informace zprostředkoval deník The Sun.
ilustrační foto- Dubaj
ilustrační foto- Dubaj
Pixabay

reklama

„Je to nespravedlivé. Zaslechla jsem hluk a prostě se jen šla podívat co se v hale děje,“ říká jednavacetiletá Britka Asa Hutchinsonová. Zatímco její kamarádi byli ihned po incidentu propuštěni, ji policie obvinila. Může za to fakt, že ona jediná z celé skupiny ve Spojených arabských emirátech dlouhodobě pracuje. A tak je to právě ona, kdo čelí obvinění, a to i přesto, že se podle svých slov ničím neprovinila.

Jak to tak vypadá, tak opilý Švéd se obviněním chtěl především chránit. Tuto variantu uvedla ředitelka organizace Detained in Dubai Radha Stirlingová, která se stará o Brity, kteří z nějakých důvodů uvízli v Dubaji.

Rolf Buchholz s 457 piercingy

Neuvěříte, proč tomuto muži zakázali vstup do Dubaje

Že je zmíněná organizace potřeba, je zřejmé z mnoha dalších případů „přísně“ obviněných Britů. V říjnu byl například odsouzen ke třem měsícům vězení elektrikář, který ve snaze nerozlít v davu kelímek piva zavadil o bok cizího muže.

Před rokem zase Britka nahlásila dubajské policii, že byla znásilněna dvěma muži. Vzápětí byla ale právě ona zatčena a obviněna znemanželského sexu.

reklama

reklama