Podivuhodné stvoření z hlubin moře se ocitlo na pláži. Přivál ho hurikán

Tajemné mořské zvíře na texaské pláži
Tajemné mořské zvíře na texaské pláži
Twitter/Preeti Desai

reklama

Tajemné zvíře se objevilo na pláži v Texasu. Stvoření žijící hluboko pod hladinou moře, spatřilo světlo světa zřejmě během řádění hurikánu Harvey. Podle odborníků se jedná o hadaře zubatkovitého, který žije v Atlantickém oceánu.

Mysticky vypadající vodní stvoření objevila na jedné z pláží v Texas City mladá žena Preeti Desaiová. Ta byla ze zvířete tak šokovaná, že ho okamžitě vyfotografovala a snímek přidala na Twitter s žádostí o pomoc. „Ok biologové, můžete mi říct, co to je?“ ptala se uživatelů sociální sítě.

Tajemné mořské zvíře na texaské pláži
Autor: Twitter/Preeti Desai Tajemné mořské zvíře na texaské pláži

Na odpovědi nemusela mladá žena, která na pláži vyhodnocovala škody po ničivé bouři, dlouho čekat. Biolog a specialista Dr. Kenneth Tighe se domnívá, že jde o hadaře zubatkovitého. Dodal, že se může jednat i o úhořovce Klausewitzova nebo úhoře mořského, protože všechny tři druhy disponují velkými špičatými zuby připomínající tesáky.

Silný vítr a následné záplavy vysvětlují, jak se zvíře, které obvykle žije 30 až 90 metrů pod hladinou, dostalo na texaskou pláž.

Tajemné mořské zvíře na texaské pláži
Autor: Twitter/Preeti Desai Tajemné mořské zvíře na texaské pláži

„Bylo to zcela nečekané, není to něco, co bychom obvykle potkali při procházce na pláži. Myslela jsem si, že by to mohlo být něco, co vyplulo na břeh z hlubokého moře,“ řekla pro BBC Desaiová. „Moje prvotní reakce byla zvědavost. Říkala jsem si: Co to sakra je?“ dodala. Desaiová uvedla, že zveřejnila obrázky na Twitteru, protože si je dobře vědoma široké vědecké základny, která se na sociálních sítích pohybuje.

„Konkrétně Twitter používá mnoho vědců. Naleznete tu komunikace, které jsou velmi užitečné, zejména co se týče zodpovídání otázek o světě nebo o identifikaci zvířat a rostlin,“ dodala nálezkyně.

Preeti Desailová nakonec zvíře nechala ležet na pláži s tím, že příroda sama nejlíp ví, jak s ním naložit. 

reklama

reklama