Podle Davida Seamana by Petr Čech neměl chytat finále Evropské ligy

Česká brankářská legenda zakončí svou veleúspěšnou kariéru posledním zápasem ve finále Evropské ligy proti Chelsea. Pravděpodobně bychom nevymysleli pomyslnou třešinku na dortu lépe, než tomu určil sám brankářův osud. Finále ho čeká proti týmu, kde strávil svá nejlepší léta a vyhrával trofeje. Jiná brankářská legenda David Seaman je však názoru, že by Čech do utkání nastoupit neměl.
Petr Čech odehraje svůj poslední zápas kariéry
Petr Čech odehraje svůj poslední zápas kariéry
Facebook/Petr Čech

reklama

Petr Čech oznámil ukončení kariéry ve svých 37 letech. Jeho pozici v Arsenalu přebral v této sezóně německý reprezentant Bernd Leno. Český brankář nastoupil pouze v sedmi utkáních Premier League. Zato dostával přednost před svým konkurentem v tažení Evropskou ligou, kde se Arsenal dostal až do finále.

Najdou se ovšem tací, kteří si myslí, že by Petr Čech při finále neměl stát v brance. Debatu vyvolalo oznámení, že by se současný brankář Arsenalu od příštího ročníku měl podle všeho stát sportovním ředitelem právě v klubu ze Stamford Bridge, kde je považován za klubovou legendu.

 „Petr Čech by neměl finále Evropské ligy chytat. Říkám to jen proto, že Arsenal to opravdu potřebuje. Potřebuje to daleko více než Chelsea,“ argumentuje například bývalý brankář David Seaman. Zatímco Chelsea už má místo v Lize mistrů jisté díky třetímu místu v tabulce Premier League, Arsenal potřebuje zvítězit, aby si milionářskou soutěž také zahrál.

„Potřebují se dostat do Champions League. Pokud tomu tak je, tak bych rozhodně postavil nejlepší možný tým. To znamená, že by měl chytat Leno. Ale jsem si jistý, že bude chytat Čech, protože to bude jeho poslední zápas,“ vysvětluje svůj postoj Seaman.

Anglická legenda byla zaskočena informací o tom, že by se měl Petr Čech přesunout do Chelsea na post sportovního ředitele. „Byl jsem opravdu hodně překvapen, když jsem to slyšel. Zejména tím načasováním. Teď, před finále Evropské ligy. Přemýšlel jsem o tom, kdo to vynesl ven. Kdo to vyzradil? Někdo z Arsenalu, nebo někdo z Chelsea?“ spekuluje.

Petr Čech mezitím přispěchal s prohlášením, ve kterém podobné debaty krotí. „Navzdory dnešním zprávám platí, co jsem říkal předtím. Rozhodnutí o mé budoucnosti učiním až po posledním zápase. Nyní se plně soustředím na vítězství v Evropské lize s Arsenalem,“ snažil se uklidnit rozruch český brankář.

„Zatím nebylo nic potvrzeno, takže když bude Petr chytat, nebudu mít žádné obavy. Je to opravdový profesionál. I kdyby skutečně mířil do Chelsea. Nebude to mít žádný vliv na jeho výkon,“ uzavírá Seaman.

reklama

reklama