Podvodníci útočí na firmy

13. 8. 2017 ZPRÁVY: Podvodné společnosti vymáhají peníze od podnikatelů – spoléhají se na pocit strachu
13. 8. 2017 ZPRÁVY: Podvodné společnosti vymáhají peníze od podnikatelů – spoléhají se na pocit strachu

reklama

V posledních měsících přibývá podvodných společností, které se od podnikatelů snaží získat tisíce korun. Podvodníci rozesílají podnikatelům faktury za služby, které si nikdy neobjednali. Případů podvedených firem začíná v posledních měsících přibývat.

Jednou z nich je společnost Deco Stav. Začalo to tím, že se mi ozvala nějaká paní po telefonu, mluvila slovensky, že mně nabízí prodloužení smlouvy na internetovou reklamu. Oháněla se slovy jako Google a podobně. Říkala, že už jsme službu používali, já o ničem nevěděla,“ říká obchodní ředitelka společnosti Eva Fajtlová.

Paní Fajtlová si nechala poslat smlouvu emailem. Spolu s ní jí ale přišla i faktura na téměř osm tisíc korun. Až z emailové komunikace se dozvěděla, že nejde o firmu Google, ale o společnost Online sbírka firem.

„Volala mi znovu, že máme službu neuhrazenou, tak jsem říkala, že jsem odpovídala, že službu nechceme využívat a ona řekla – to nemůžete a v ten moment hovor vypadl. Nevím, jestli se něco bude dál dít, člověk má obavu,“ dodává Fajtlová.

Podle právníků se společnost Deco Stav zachovala správně. Jak radí samotní odborníci: v těchto případech je nejdůležitější neodsouhlasit nic po telefonu, neposílat žádné peníze a nejlépe podobné nabídky zkrátka ignorovat.

Jestli mezi podvedené patříte i vy, ozvěte se nám na Facebooku Zpravodajství FTV Prima nebo na email zpravodajství@iprima.cz.

 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!