Podvyživení koně z Křenku se vrací majiteli

Kauza koní z Křenku začala už více než před rokem. Několik diváků nás upozorňovalo na to, že chov Radka Šnábla není v pořádku. Zároveň upozornili i veterinární správu. Úředníci kontrolovali hřebčín opakovaně a zjistili několik různých pochybení. V dubnu letošního roku pak úřad rozhodl o odebrání šesti koní, kteří na tom byli nejhůře.
3.11. 2019 VELKÉ ZPRÁVY: ODEBRANÍ KONĚ SE MAJÍ VRÁTIT ZPĚT K MAJITELI
3.11. 2019 VELKÉ ZPRÁVY: ODEBRANÍ KONĚ SE MAJÍ VRÁTIT ZPĚT K MAJITELI

reklama

Teď se ale zvířata mají vrátit zpátky k majiteli, důvod vás zřejmě zaskočí.

Podle úředníka, který má případ na starosti, Radek Šnábl prodal koně jiné firmě. Shodou okolností se jmenuje velmi podobně jako ta, která koně vlastnila a jejím majitelem je… Ano, opět Radek Šnábl. Podle úředníka ale nová právnická osoba nikdy neměla žádné problémy se zvířaty, a tak jí prostě koně svěří. Navíc už se podařilo dostat koně dohromady a už jsou podle úředníků schopni transportu – tedy vrátit se tam, kde se do svého stavu dostali.

Proti jsou hlavně ochránci zvířat a lidé, kteří se o koně dosud starali. Vyjádření Radka Šnábla se nám nepodařilo získat, nezvedl mobilní telefon a neodpověděl ani na zprávu. V minulosti ale vždy tvrdil, že má vše v pořádku. 

 

Matěj Rychlý

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!