Pohřešovaný sedmiletý chlapec z Austrálie během útoků ve Španělsku zemřel

Sedmiletý Julian Cadman je jednou z obětí barcelonského útoku
Sedmiletý Julian Cadman je jednou z obětí barcelonského útoku
Youtube/World Viral videos

reklama

Během včerejšího dne dorazila ze Španělska další smutná zpráva. Sedmiletý Julian Cadman, který byl od čtvrtečního útoku v Barceloně pohřešovaný, je totiž po smrti. Mladý chlapec byl v době incidentu se svou matkou. Tu ale útočníci v dodávce přejeli a způsobili ji různá těžká zranění. O malém Julianovi od té doby neměl nikdo žádné zprávy.

Smrt sedmiletého chlapce narozeného ve Velké Británii potvrdila sama rodina, která smutnou novinu zveřejnila v oficiálním prohlášení. Poděkovala v něm mimo jiné všem, kteří se na hledání jejich příbuzného podíleli.

Zdrcená rodina zesnulého Juliana popisuje jako energického, vtipného a občas lehce hubatého chlapce. „Vždycky nám uměl vyčarovat úsměv na tváři. Julian byl opravdu milovaný člen naší rodiny,“ stojí také v prohlášení.

Cadmanovi dále uvedli, že jsou velmi šťastní, že měli možnost mít Juliana ve svém životě: „Je to opravdové požehnání, že mohl být součástí našich životů. V srdcích si budeme uchovávat jeho úsměv a naše vzpomínky na něho.“

Oficiální prohlášení také odhaluje to, jak se během čtvrtka obrátil svět vzhůru nohama. Nikdo totiž neočekával to, že by se během dovolené ve Španělsku mohla podobná tragédie odehrát: „Zrovna ve chvíli, kdy si se svou matkou užíval krásy Barcelony, Julian tragicky odešel.“

Těžce zraněná matka byla převezena do nemocnice

Chlapcova matka Jumarie Cadmanová, se kterou ve Španělsku Julian byl, skončila po útoku v nemocnici. Dodávka jí totiž způsobila vážná poranění hlavy, kvůli kterým později upadla do bezvědomí. Vlivem nárazu navíc měla zlomené obě nohy.

Svědek, který ženě před příjezdem záchranné služby poskytoval první pomoc, uvedl, že i přes tato těžká zranění matka neustále dokola opakovala otázku, kde je její syn. Ten se jí totiž v davu vystrašených a prchajících lidí ztratil. Podle nejmenovaného zdroje stejně reagovala i později, když se v nemocnici z bezvědomí probrala.

Instagram/lynn.m.cook

Po masakru v Barceloně se pohřešuje sedmiletý chlapec z Austrálie

Julianův otec Andrew Cadman byl v době útoku doma v Austrálii. Se svým synem si dokonce jen pár hodin před útokem telefonoval. Po zjištění, že se Julian pohřešuje, se ho i navzdory obrovské vzdálenost rozhodl vydat hledat.

Otec tak absolvoval 22 hodin dlouhý let ze Sydney do Barcelony. To ale nakonec nebylo nic platné. Po příletu na místní letiště totiž už byl převezen rovnou do márnice, kde se potvrdily ty nejhorší obavy. Julian Cadman nepochopitelný čin ze strany teroristů nepřežil.

Do poslední chvíle doufali, že je Julian naživu

Ačkoliv o chlapci nikdo neměl od čtvrtečního útoku žádné zprávy, všichni stále doufali, že sedmiletý Julian nakonec bude nalezen v pořádku. O tom, že by Julian mohl být naživu, svědčily také zprávy od policie. Ta už dříve na sociálních sítích vyvěsila následující text: „V souvislosti s útokem v Barceloně nehledáme, a ani jsme neobjevili, žádné ztracené děti. Všechny oběti a zranění už byli identifikováni.“ Teprve až včera strážci zákona potvrdili, že sedmiletý Cadman byl také jednou z obětí.

Řada lidí na sociálních sítích okamžitě vyjádřila Cadmanovým soustrast. Australský předseda vlády Malcom Turnbull například vyzval veřejnost, aby se za zesnulého mladíka pomodlila. Doplnil, že každému musí být jasné, v jak těžké a bolestné situaci se nyní rodina musí nacházet.

Ministryně zahraničí Julie Bishopová pro změnu promluvila za celou vládu: „Australská vláda je hluboce zarmoucená tím, že se potvrdilo, že mezi zabitými při teroristickém útoku v Barceloně je i Julian Cadman, sedmiletý australský chlapec.“ Dodala také, že ministerstvo zůstává v těsném kontaktu s celou rodinou.

reklama

reklama