Pojištění prověří pojistná událost, ale to už může být pozdě! Podle čeho vybrat pojistku, která ochrání váš majetek?

Je několik věcí, které je třeba vzít v úvahu, když chcete vybrat kvalitní a spolehlivé pojištění vašeho majetku...
Voda v domě. Surrealistický výjev
Voda v domě. Surrealistický výjev
pixabay.com

reklama

Jak dobře jste si vybrali pojištění, prověří většinou až pojistná událost. A to už může být pozdě. V „lepším“ případě zjistíte, že vámi nastavená pojistná částka nepokryje celou škodu na vašem majetku, v tom horším případě se stane, že situace, která vás postihla, není v rámci vaší pojistné smlouvy vůbec ošetřena. Nesnažte se tak na pojištění za každou cenu ušetřit. Pár stokorun, které na ročním pojistném ušetříte, vás může nakonec přijít velmi draho.

Podle čeho vybírat to správné pojištění

Při výběru pojištění především důkladně zvažte rizika, která potřebujete ošetřit, dejte si záležet na nastavení správné výše pojistných limitů a zajímejte se i o rozsah asistenčních služeb.

Pro komplexně ochráněný byt či dům zkombinujte pojištění stavby a pojištění domácnosti. Pojištění stavby se vztahuje na samotnou budovu, v některých případech potom i na tzv. vedlejší stavby. „V základní ceně pojištění Můj majetek jsou vedlejší stavby jako například garáž, oplocení, skleník, bazén nebo vířivka automaticky pojištěny na 10 % pojistné částky hlavní stavby,“ vyjmenovává možnosti David Vosika, ředitel Útvaru produktového managementu neživotního pojištění České pojišťovny.

Pojištění domácnosti pak kryje škody na vybavení domu a bytu. „V pojištění domácnosti kryjeme také věci osobní potřeby, jízdní kola či invalidní vozíky, a to na území celé Evropy,“ doplňuje David Vosika.

Plus asistenční služby

Nedílnou součástí majetkového pojištění by měly být i asistenční služby. Základem je pomoc pro případ stavu nouze. Asistenční služby, které si k pojištění můžete dokoupit, pak dokážou nabídnout daleko víc. „Při sjednání pojištění Můj majetek si můžete vybrat z několika variant asistenčních služeb. Základní technická asistence je v ceně pojištění a poskytne pomoc například v případě zabouchnutých dveří, vodovodních škod či úniku plynu. Nadstandardní asistenční služba obsahuje navíc například právní asistenci. IT asistence vám pak může pomoci při úniku či ztrátě dat, Osobní asistence zase třeba s úklidem domácnosti v případě vaší imobility“, uzavírá David Vosika.

                                                                                                           Komerční sdělení

reklama

www.porovnej24.cz

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!