Poklad v Tichomoří: Potápěči objevili vrak americké lodi

U břehů Austrálie potápěči objevili důkaz války v Tichomoří. V hloubce zhruba tři kilometry nalezli vrak americké válečné lodi Lexington, která se potopila při bitvě o Korálové moře. Informace přinesl server BBC.
námořní loď Lexington
námořní loď Lexington
twitter/Tim Robinson ‏

reklama

Bitva o Korálové moře byla specifická tím, že se jednalo o vůbec první námořní bitvu, při které se nepřátelské lodi ani na okamžik vzájemně nezahlédly a veškeré škody způsobily letadla a dělostřelectvo.

A který šťastlivec loď objevil? Zhruba 800 kilometrů od břehů Austrálie ji jako první zahlédl potápěč Paul Allen. Ten je mimo jiné také jedním ze zakladatelů firmy Microsoft.

„Jako syn přeživšího z Lexingtonu, posílám gratulace Paulu Allenovi a celé jeho výzkumné expedici za objevení Lady Lex,“ uvedl ve svém prohlášení šéf admirál amerického námořenictva Harry Harris.

 

 

Mluvčí expedice Robert Kraft uvedl, že loď byla cílem výpravy, protože se jednalo o jednu z hlavních lodí amerického námořnictva za druhé světové války. Mnohé možná překvapí, že objev nebude vytažen na souš, protože ho námořnictvo chce ponechat ve „válečném hrobě“.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!