Policejní pes Jumbo na kilometr vystopoval zloděje

20. 8. 2017 KRIMI: Policejní pes Jumbo na kilometr vystopoval zloděje
20. 8. 2017 KRIMI: Policejní pes Jumbo na kilometr vystopoval zloděje

reklama

Belgický ovčák, kterému je teprve dva a půl roku, si i přes svůj nízký věk připsal pořádný úlovek. Vyčenichal totiž zloděje, který v noci v Řícmanicích u Brna kradl věci na stavbě.

Zloděj na místě rozřezal trubky a získal z nich více než 130 metrů kabelu. Daleko se ale nedostal. Vyrušili ho totiž policisté, kteří přijeli místo zkontrolovat. Muž ale s kořistí nenápadně utekl. Jenže měl smůlu, jeho pachovou stopu totiž zachytil právě policejní pes Jumbo. „Takže jsme ji sledovali a přibližně od tohoto místa jsme šli po stopě přibližně 200 kroků, kdy pes nalezl kabel,“ řekl policejní psovod Jiří Daniš.

Kabel si tam schoval muž, který bydlí v kilometr vzdálené vesnici.  Zloděj se následně ukryl doma. Jenže rozhodně nečekal, že na něj za chvíli zaklepou policisté, které přivedl právě Jumbo. Hříšník se tak nakonec ke všemu přiznal. „Je poměrně v dnešní době neobvyklé, když psovod se psem vypracují takto dlouhou stopu, většinou ti pachatelé odjíždí z místa činu autem,“ dodal policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Policejní pes slouží teprve od dubna. Už teď ale Jumbo jasně ukázal, že by se před ním zloději měli třást.

reklama

reklama