Policie na letišti v Londýně zatkla Brita pro podezření z terorismu. Přiletěl z Turecka

Agentura Reuters přišla se zprávou, že britská policie na letišti Heathrow ve čtvrtek zatkla 26letého muže, který přicestoval z Turecka. Podle britských médií je podezřelý z teroristických aktivit v Sýrii a turecké úřady ho pravděpodobně deportovaly. Turecký prezident Erdogan v minulých týdnech několikrát uvedl, že bude zahraniční bojovníky Islámského státu (ISIS) držené v Turecku posílat zpět do zemí jejich původu.
Heathrow_letiště
Heathrow_letiště
foto Heathrow

reklama

Zadržení 26letého muže na letišti Heathrow souvisí s podezřením, že se dopustil trestných činů terorismu v Sýrii. „Byl zatčen pro podezření z přípravy teroristických útoků,“ uvedla londýnská metropolitní policie. „Jeho zatčení souvisí se Sýrií.“ Podezřelý muž se nyní nachází ve vazbě.

Turecko ve čtvrtek uvedlo, že deportovalo osm podezřelých členů Islámského státu - Brita a sedm Němců . Některá anglická média uvádí, že zadržený je právě jedním z deportovaných bojovníků ISIS.

Američan údajný člen ISIS na hranici mezi Řeckem a Tureckem

Erdogan znovu vyhrožuje. Tentokrát pošle všechny uvězněné teroristy do Evropy

Podle zdrojů deníku Guardian nebyl zadržený muž žádnou důležitou postavou v rámci teroristické organizace a do Sýrie odcestoval zřejmě nedávno.

reklama

reklama