Policie našla v bytě v severním Londýně dvě bomby. Zatkla a vyslýchá osmačtyřicetiletého muže

Policisté v severním Londýně zadrželi ve čtvrtek osmačtyřicetiletého muže poté, co byly v jeho bytě nalezeny dvě podezřelá výbušná zařízení. Vyšetřovatelé zatím nemají žádné stopy, že by byl muž napojený na jakoukoliv teroristickou organizaci, uvedl deník The Sun.
Londýnská policie
Londýnská policie
@LondonLiveEvent / Twitter

reklama

Podezřelý muž byl zadržen poté, co byla ve středu ráno v prázdném bytě v Harlesdenu objevena dvě výbušná zařízení. V právě probíhající fázi vyšetřování detektivové nevěří, že by zatčený muž měl vazby na některou z teroristických organizací, ani že by v souvislosti se zadržením podezřelého existovalo jakékoliv další bezpečnostní riziko.

Než se pyrotechnikům podařilo bomby zajistit a preventivně zkontrolovat okolí, byla oblast Craven Park do šesti hodin večer evakuována.

New York

Další balíčky s podezřením na výbušniny: Clintonová, Obama nebo redakce CNN

Improvizovaná výbušná zařízení v rekonstruovaném bytě

Policejní pyrotechnický útvar Met uvedl ve svém prohlášení, že podezřelé předměty identifikoval jako „improvizovaná výbušná zařízení“. Podle úřadů byt v době, kdy byly bomby objeveny, procházel rekonstrukcí.

Náčelník tamní policie Simon Rose ubezpečil místní obyvatele, že policie provedla preventivní prohlídky v okolní oblasti, aby se ujistila, že se v blízkosti nenacházejí žádná další podobná zařízení – což posléze potvrdil.

Nyní detektivové z protiteroristického komanda vedou další fázi vyšetřování, kdy zjišťují jak a z jakého důvodu byla v bytě výbušná zařízení umístěna.

reklama

reklama