Policie provedla zátah na drogový gang

Více než desítka kilogramů návykových látek, tisíce tablet a „tripů" s jejich obsahem, téměř půl milionu korun, dvě osobní vozidla a šest zadržených osob - to je bilance závěrečné realizace trestního spisu ETA pod hlavičkou Protidrogového oddělení Generálního ředitelství cel v Brně.
Policisté zatkli dealery drog
Policisté zatkli dealery drog
PČR

reklama

Na počátku dubna zajistili celníci v Praze na poště dvě zásilky směřující do USA. Balíky obsahovaly domácí pekárny, ve kterých byly ukryty více než čtyři kilogramy látky MDMA ve formě krystalů. Postupným prověřováním se celníkům podařilo ustanovit osobu, která se na odeslání zásilek podílela. K téže osobě se dopracovali v rámci vlastního šetření i kolegové z brněnského Protidrogového oddělení. Nitky případu se postupně sbíhaly u skupiny osob z Brněnska.

Při vyšetřování celníci spolupracovali také s DEA, což je jeden z federálních policejních orgánů Spojených států amerických, který se zabývá bojem proti pašování a distribuci drog. Řada zásilek odesílaných z různých pošt v republice i z nedalekého příhraničí sousedních států směřovala právě do USA, některé i do Austrálie.

Operativně-pátrací činností celníci postupně identifikovali šest osob podílejících se na nelegálním dovozu, vývozu a distribuci návykových látek. Byly zjištěny dvě garáže v Brně, které sloužily jako distribuční sklady. Hlavní organizátor i ostatní členové skupiny pocházeli z Brna – venkova.

V polovině září Protidrogové oddělení zahájilo závěrečnou fázi realizace případu. Bylo uskutečněno několik domovních prohlídek a prohlídek dalších prostor jak v Brně, tak i mimo něj, při kterých zajistili přibližně 30 000 tablet extáze, 12 kilogramů MDMA ve formě krystalů, 2,5 kilogramu kokainu, 195 gramů metamfetaminu, 850 tripů LSD, 433 828 korun a 1 350 euro v hotovosti. Dále dvě osobní vozidla, mobilní telefony, výpočetní techniku a řadu listinných a jiných důkazů.   

Celníci pak zadrželi šest mladistvých, pěti z nich již bylo sděleno obvinění z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a  jedy. V případě, že budou uznáni vinnými, hrozí jim trest odnětí svobody v rozsahu deset až osmnáct let nebo propadnutí majetku.

reklama

reklama