Policie stíhá deset lidí kvůli korupci v kauze Czechtourism. Vyšetřovat by měli i ministryni Dostálovou

Policie začala stíhat deset lidí kvůli zakázkám státní agentury Czechtourism. Devět lidí je stíháno za uplácení, jeden člověk za manipulaci s tendry. Všechny podezřelé zakázky měly dohromady hodnotu 27, 3 milionu korun. Policisté údajně vyšetřují i ministryní pro místní rozvoj Kláru Dostálovou (ANO).
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Vyjádření ministryně Kláry Dostálové ke kauze CzechTourism

reklama

Czechtourism je česká státní organizace zřízená Ministerstvem pro místní rozvoj. Náplní práce agentury je propagace turismu v České republice. 

Kvůli podezřelým zakázkám, které agentura zadávala, stíhá policie deset lidí. Loni v listopadu zasahovala na ministerstvu i v Czechtourismu, policisté prověřovali také ministryni Dostálovou, a to kvůli podezření z nehospodárného zadávání zakázek.

Klára Dostálová byla v době zadávání daných zakázek náměstkyní ministryně pro místní rozvoj. Médiím potvrdila, že jí policisté kontrolovali počítač, o svém stíhání ale prý nic neví. 

Od listopadu ji prý nikdo od policie nekontaktoval a všechny informace se dozvídá z médií. Dostálová už dříve odmítla, že by provedla cokoli špatného.

Podle České televize je ale jednou z klíčových postav. Její vyšetřování prý policisté samostatně oddělili. Podle informací veřejnoprávní televize měla rozdělovat peníze ve prospěch konkrétních lidí.

Stíhaný za manipulaci se zakázkami by měl být podle informací z médií podnikatel Aleš Pangrác. Toho měla v té době pracovně na starosti z pozice náměstkyně právě Dostálová. Pangrác měl mít ze zmanipulovaných zakázek přímý prospěch.

Celková výše úplatků v kauze zmanipulovaných zakázek je 3,5 milionů korun, policisté původně zadrželi 12 osob, 10 z nich je teď stíháno na svobodě.

 

Štěpán Sochor

reklama

reklama