Policie v Brně varuje před podvody s pronájmy, škoda přesahuje 600.000 Kč

Policie v Brně prověřuje možný podvod s s inzeráty na výhodný pronájem bytu. Přihlásilo se zatím 30 poškozených, kteří poslali peníze předem. Škoda se zatím vyšplhala na 600.000 Kč. Na policejním webu to dnes uvedl mluvčí Pavel Šváb.
Malý byt na pronájem
Malý byt na pronájem
iStock

reklama

Poškození se na policii obrátili s obdobným příběhem, kdy si na internetu našli inzerát na výhodný pronájem bytu. Šlo o byty 2+kk v Křídlovické ulici a 3+kk v Jiráskově ulici. "Podvodník, který se vydával za občana ze severských zemí, s nimi pak komunikoval e-mailem," uvedl mluvčí. Prozatím vždy ve formátu severské jméno.příjmení@gmail.com.

"Historku o tom, že byt koupil synovi, který odjel do USA, a proto je byt volný, vždy doplnil přesvědčováním, že smlouvu sepíše a klíče předá pracovník renomované nadnárodní realitní společnosti," popsal Šváb.

Nájemné bylo v některých případech až poloviční oproti obvyklým částkám. Poškození na různé účty v zahraničních bankách poslali tři nájmy předem (šlo o 900 až 1300 euro, tedy až 34.000 Kč). Schůzka s realitním agentem se podle mluvčího už ale neuskutečnila.

Autro: JK, ČTK

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!