Policie zadržela v Kosovu české fotbalové fanoušky! Kvůli dronu

Osm Čechů chtělo nad stadionem během zápasu v Prištině vypustit dron. V zadržené skupině je šest mužů a dvě ženy, potvrdil mluvčí národního týmu přímo z místa.
Kosovská policie zadržela české fotbalové fanoušky! Kvůli dronu
Kosovská policie zadržela české fotbalové fanoušky! Kvůli dronu
Reprofoto: indeksonline.net

reklama

Skupina plánovala při odpoledním zápase Česka s Kosovem v 15 hodin vypustit nad stadion dron. Našemu webu FTV Prima to potvrdil tiskový mluvčí České fotbalové reprezentace Petr Šedivý v telefonickém rozhovoru přímo z místa. „Česká fotbalová reprezentace podobné chování fanoušků, které spojuje politiku se sportem, odmítá,“ dodal Šedivý.

Šest mužů a dvě ženy u sebe měli také dron, srbskou vlajku a transparent s nápisem ‚Kosovo je Srbsko‘. Zároveň u nich policie odhalila i pyrotechniku a nože. Všichni už byli během noci z pátku na sobotu propuštěni na svobodu.

Kvalifikace EURO 2020: Češi nastoupí poprvé na půdě Kosova

Čeští fotbalisté v sobotu odehrají čtvrtý z osmi zápasů kvalifikace o postup na mistrovství Evropy v příštím roce. Reprezentanti nastoupí v Prištině k přímému souboji o postupové druhé místo ve skupině proti domácímu Kosovu, které z třetí příčky ztrácí jen bod. "Dnešní zápas je pro nás nesmírně důležitý. Ještě nic nerozhodne, ale hodně napoví," dodává mluvčí národního týmu. 

reklama

reklama