Policista hrdinou: Aby zachránil 400 dětí, běžel kilometr s bombou v ruce

Oceněný indický policista
Oceněný indický policista
Youtube/Jansampark MP

reklama

Hodně velkou dávku odvahy prokázal policista Abhishek Patel z indického městečka Chitora. V místní škole totiž nalezli bombu. Jelikož zrovna nebyla poblíž žádná pyrotechnická jednotka, vzal statečný policista výbušninu do holých rukou a běžel s ní co nejdál od školy. Bomba naštěstí nevybuchla.

Školu, kterou navštěvuje přibližně 400 dětí, vyděsil minulý týden v pátek nález bomby na dětském hřišti. Na místo tak byli okamžité přivoláni místní policisté vedení strážníkem Patelem. Ti posléze zjistili, že bomba je funkční a může každou chvíli explodovat.

Vzhledem k tomu, že na evakuaci nebyl čas a poblíž nebyla ani žádná jednotka pyrotechniků, rozhodl se Patel vzít odpovědnost doslova do svých rukou. Bombu o váze 10 kilogramů popadl a začal utíkat směrem do neobydlené oblasti. Zastavil se zhruba po kilometru. „Mojí jedinou myšlenkou bylo dostat tu bombu co nejdále od školy a ostatních budov. Během výcviku nás učili, že když tato bomba vybuchne, zničí vše v okruhu 500 metrů,“ vysvětlil hrdina okamžiku pro indickou stanici NDTV.

Statečný strážce zákona dostal vyznamenání

Z toho, že policista následně poskytl rozhovor, vyplývá, že nálož nakonec neexplodovala. Jak se ale do školy dostala, to pro policii zůstává záhadou. Mluvčí místních strážců zákona pouze uvedl, že s největší pravděpodobností pochází z armádního skladu nedaleko městečka.

Policista Patel za svůj hrdinský čin obdržel vyznamenání za statečnost a odměnu 50 000 indických rupií (přibližně 17 000 korun). I přes slova chvály zůstal strážce pořádku nohama na zemi. „Myslím, že 400 životů má větší cenu než jeden,“ prohlásil.

 

reklama

reklama