Policista prý zbil sběrače konopí bezdůvodně. Hrozí mu pět let

Policista z České Lípy půjde před soud kvůli použití obušku. Po dvou letech vyšetřování Generální inspekce bezpečnostních sborů konstatovala, že zákrok na poli s konopím proti brigádníkům u České Lípy byl nepřiměřeně tvrdý a neopodstatněný.
19. 11. 2017 KRIMI: POLICISTA PRÝ ZBIL SBĚRAČE KONOPÍ BEZDŮVODNĚ, DŮKAZEM JE VIDEO
19. 11. 2017 KRIMI: POLICISTA PRÝ ZBIL SBĚRAČE KONOPÍ BEZDŮVODNĚ, DŮKAZEM JE VIDEO
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Státní zástupce už podal obžalobu pro zneužití pravomoci veřejného činitele. Obžalovaný byl policista, který velel hlídce, vyslané k zákroku na pole, kde probíhala sklizeň konopí. Nejednalo se ale o nelegální marihuanu. Bylo to legální, technické konopí. To si ovšem policisté před zákrokem nijak neověřili.

„Podle videozáznamu, který byl pořízen z toho zásahového služebního vozidla, ten zásah byl nedůvodný a z mého pohledu tedy nezákonný,“ uvedl pro televizi Prima státní zástupce Martin Tvrdík.

Zlodějka neuvěřitelným způsobem přelstila tři policisty

VIDEO: Nevídané! Spoutaná zlodějka přelstila policisty a ukradla jim auto

Podle brigádníků, kteří na poli byli- a nebyli to jen dospělí, ale i senioři a děti, policisté přijeli právě ve chvíli, kdy svačili a seděli při tom na zemi. Prakticky okamžitě prý vytáhli obušky a začali je bít. Podle mluvčí policie proto, že muž opakovaně neuposlechl výzev policistů a při jeho pokusu o zajištění kladl policistům aktivní odpor

S takovou obhajobou ale Tvrdík nesouhlasí: „Tam byl velice krátký úsek mezi tou výzvou a užitím těch donucovacích prostředků, ale na tom videozáznamu je vidět, že oni těm výzvám porozuměli a uposlechli. Je nevhodné používat donucovací prostředky zejména vůči rodičům, když jsou tam nezletilé děti. To má za následek samozřejmě nějaké psychické vypětí na straně těch dětí, nicméně těch pochybení bylo mnohem víc. K tomu zásahu vůbec nemělo dojít.“

Zbité brigádníky i majitele pole ale zaráží, že před soud půjde jen jeden policista. Ostatní policisté prý jednali podle rozkazů. Obžalovanému veliteli hlídky teď hrozí až pět let vězení a zákaz práce u policie. 

Reklama
Reklama