Policisté dopadli dvojici, která kradla osoušeče rukou

Brněnští kriminalisté zadrželi dvojici, která podle nich na záchodcích čerpacích stanic kradla osoušeče na ruce. Policistům výrazně pomohlo odvysílání pátrací výzvy v našich Krimi zprávách.
7. 12. 2017 KRIMI: POLICISTÉ DOPADLI DVOJICI, KTERÁ KRADLA OSOUŠEČE RUKOU
7. 12. 2017 KRIMI: POLICISTÉ DOPADLI DVOJICI, KTERÁ KRADLA OSOUŠEČE RUKOU

Kriminalisté to měli tentokrát poměrně jednoduché. Po zveřejnění reportáže v Krimi zprávách totiž muže a ženu poznalo hned několik jejich kamarádů a známých. Ti je následně upozornili, aby se šli přihlásit na nejbližší policejní služebnu. To také dvojice udělala. V podstatě se tak dobrovolně policistům vydala.

„Ke svému jednání se přiznali a uvedli, že tak činili po nabídce muže, který jim za zprostředkování krádeže dal dohromady tisíc korun,“ uvedl pro televizi Prima mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb.

Pachatelům hrozí vězení

Jak se nám podařilo zjistit, vše mělo fungovat tak, že muž se ženou si na benzínkách půjčili klíče od toalet. Následně třetí pachatel, a pravděpodobně zadavatel zakázky, osoušeče ukradl a z místa potom rychle ujel. Muž se ženou potom v poklidu vrátili klíčky a také odešli.

Paradoxní na celé věci je fakt, že i když ukradené osoušeče stály zhruba 60 tisíc korun, tak muž se ženou za svoji „práci“ dostali jen každý 500 korun. Oba tak skončili v policejní cele a hrozí jim vězení. Tam pravděpodobně skončí objednavatel celé zakázky, který nejspíš osoušeče následně prodával pod cenou. A kterému, jak už zaznělo, jsou policisté také na stopě.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama