Policisté po 17 letech dopadli uprchlého vězně. Žil v jeskyni a pil vodu z řeky

Případ jak vyšitý z dobrodružného kriminálního románu se odehrál v Číně. Dlouhých 17 let unikal 63letý muž spravedlnosti a policisté byli bezradní. Pak ale přišla nová stopa, která vyšetřovatele zavedla vysoko do hor. Tam nakonec pomocí dronů hledaného muže vypátrali, informoval server stanice BBC.
Záběr z dronu odhalil uprchlíkovu jeskyni
Záběr z dronu odhalil uprchlíkovu jeskyni
YONGSHAN POLICE

reklama

Sung Ťiang byl odsouzen a uvězněn za obchod s bílým masem. V roce 2002 ale z vězení utekl a od té doby se po něm slehla zem. Až letos v září získali policisté nové stopy, které naznačovaly, že by se Song mohl ukrývat v okolí svého rodného města v provincii Jün-nan na jihozápadu země.

Uprchlého vězně dopadli po dlouhých 17 letech
Autor: YONGSHAN POLICE Uprchlého vězně dopadli po dlouhých 17 letech

Vyšetřování nakonec zavedlo policisty do hor za městem, Sunga se jim ale běžnými prostředky nalézt nepodařilo. Nasadili proto drony a kýžený výsledek se brzy dostavil. Záběry z ptačí perspektivy totiž brzy odhalily předměty, které se v divoké přírodě běžně nevyskytují. Na základě záběrů vyšetřovatelé nalezli jeskyni, ve které se Sung dlouhá léta skrýval před vězením.

Jeskyně, ve které uprchlík dlouhá léta žil o samotě
Autor: YONGSHAN POLICE Jeskyně, ve které uprchlík dlouhá léta žil o samotě

Podle policistů žil muž v totálním odloučení od civilizace tak dlouho, že pro něj bylo velice složité komunikovat s vyšetřovateli. Čínská média pak informují, že Sung pil vodu z řeky a pomocí větví ze stromů si rozdělával oheň. Jak se „novodobý trosečník“ stravoval, už se média nezmiňují. Úřady s ním každopádně neměly žádné slitování a okamžitě ho poslaly zpátky do vězení.

Uprchlého vězně dopadli po dlouhých 17 letech
Autor: YONGSHAN POLICE Uprchlého vězně dopadli po dlouhých 17 letech

reklama

reklama