Policisté se dnes pustí do akce JEHLA. Čistit města od použitých jehel a injekčních stříkaček budou strážníci po celé ČR

Dnes, 17. dubna se více jak 450 strážníků pustí do úklidu použitých jehel a injekčních stříkaček ve 38 městech po celé ČR. Strážníci se pokusí vyčistit svá města od nebezpečného infekčního materiálu po narkomanech. Pomáhat jim bude také 42 asistentů prevence kriminality. Informace uvedla na svých webových stránkách Policie České republiky.
Policie ČR
Policie ČR
archiv FTV Prima

reklama

Poprvé byla akce JEHLA spuštěna v roce 2015, kdy se do úklidu nebezpečného infekčního materiálu pustila Praha a Brno. Do letošní celorepublikové akce JEHLA se již zapojilo více jak 450 strážníků ze 38 měst. Ti budou dnes vybaveni ochrannými prostředky, mezi kterými nesmí chybět boxy na infekční materiál, kleště nebo dlouhé pinzety, desinfekční spreje a v neposlední řadě ochranné rukavice.

Svoje úsilí zaměří především na dětská hřiště a pískoviště, nepřehledná a skrytá místa, domovní výklenky či okolí mostních konstrukcí. Kontrole neujdou ani parky a odpočinkové zóny.

Kuriózní výjezd pražské policie: Ženy vyděsil obrovský had, šlo ale o sochu

Kuriózní výjezd pražské policie: Ženu vyděsil obrovský had

V hlavním městě budou strážníci svou pozornost směřovat také na okolí vestibulů stanic metra a přilehlých ventilačních šachet.

Smyslem akce není jen očista města od použitých jehel a injekčních stříkaček, ale také snižit riziko šíření nakažlivých nemocí a pomoci k hlubšímu povědomí o správném chování při nálezu injekční stříkačky. Policie upozorňuje občany, aby v případě, že někde naleznou infekční materiál, ho sami z důvodu vlastní bezpečnosti nesbírali a okamžitě zavolali na tísňovou linku 156. Městská policie se již dál postará o sběr a likvidaci infekčního materiálu.

Mezi městy, která se do akce letos zapojí je kromě Prahy a Brna také například Liberec, České Budějovice, Český Těšín, Plzeň, Ústí nad Labem, Mladá Boleslav, Teplice, Hradec Králové či Karlovy Vary.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!