Policisté zachránili pět psů. Štěňata přivezli z Makedonie

22. 12. 2017 ZPRÁVY: POLICISTÉ ZACHRÁNILI 5 PSŮ. ŠTĚŇATA PŘIVEZLI Z MAKEDONIE
22. 12. 2017 ZPRÁVY: POLICISTÉ ZACHRÁNILI 5 PSŮ. ŠTĚŇATA PŘIVEZLI Z MAKEDONIE

reklama

Zpátky doma z Makedonie jsou už i poslední čeští policisté. Ti tam pomáhali hlídat hranice a zadrželi celkem 416 migrantů. Navíc dokázali, že mají velké srdce. S sebou do Česka totiž přivezli opuštěné psy.

Desítky policejních aut i s policisty, kteří byli v Makedonii, zamířily na Prahu 4 přímo do budovy policejní akademie a tentokrát nepřijeli jen oni, ale přivezli si s sebou své čtyřnohé kamarády. Mat a Pat, Segi, Rufus a Maki. Všem, kdo štěňata už viděli, doslova vzala dech. Nutno dodat, že všichni psi jsou samozřejmě očkovaní, očipovaní a mají platné cestovní pasy.

Možná by vás zajímalo, co je to za plemeno. Tak to samozřejmě také víme. Je to čistokrevný makedonský oříšek. „Byli vlastně dalo by se říct v opuštěný garáži, kterou jim tam připravili makedonští policisté, jinak vlastně to jsou volně žijící pejsci, který tam pobíhali a živili se vlastně dalo by se říct ze smetiště,“ uvedl pro zpravodajství FTV Prima policista Jakub Smahel.

Vánoční přání od malých Ježíšků: Děti přejí osamělým seniorům hlavně štěstí a zdraví

Vánoční přání od malých Ježíšků: Děti přejí osamělým seniorům hlavně štěstí a zdraví

Štěňata pomáhali krmit už když jim byla dva týdny


Pravdou je, že v Makedonii je o trochu tepleji. Průměrná denní teplota je tam okolo 15 stupňů, no a když hafani přijeli sem, tak jsme je tady přivítali zhruba mínus třemi. „V Gevgeliji, kde jsme sloužili, je strategický bod tzv. kámen 59, kde je nonstop hlídková činnost, protože zde přejíždí vlak z Řecka do Makedonie. Když jsme přijeli, tak tam byli asi čtrnáctidenní štěňata, které tam loudili jídlo nebo spíš máma loudila jídlo a kolegové, kteří tam sloužili, je pomáhali krmit,“ vysvětlil velitel policejní jednotky Miroslav Tóth.

„Mám nového parťáka. Opravdu, jako já jsem si ji zamiloval hnedka a nedalo mi to prostě srdce nechat ji tam volně ležet, v tom dešti, v tý špíně,“ řekl policista Jaroslav Dvořák. „Jsem rád, že dali šanci těmto čtyřnohým partnerům pro nový život v České republice,“ uzavřel policejní prezident Tomáš Tuhý.

reklama

reklama