Policisté zachránili život řidiči s infarktem. Ocenil je policejní prezident

Policisté zrovna absolvovali školu bezpečné jízdy. Během toho ale viděli vážnou nehodu. Muži, který zkolaboval za volantem a sjel do vodní nádrže, zachránili život. Neváhali ani vteřinu a skočili do ledové vody. Teď za to dostali ocenění.
25. 10. 2017 KRIMI: POLICISTÉ ZACHRÁNILI ŽIVOT ŘIDIČI S INFARKTEM
25. 10. 2017 KRIMI: POLICISTÉ ZACHRÁNILI ŽIVOT ŘIDIČI S INFARKTEM

reklama

„Jsem teda doplaval k vozidlu, kolega mě následoval, přičemž já jsem poté rozbil to okýnko u spolujezdce vepředu kamenem,“ popsal náročnou záchrannou akci oceněný policista Petr Bohunek.

„Kolega mi pomohl se dostat dovnitř, řidič nedýchal, netlouklo mu srdce, proto jsme bojovali s časem,“ pokračuje jeho kolegyně Barbora Bílková.

Policistům se pak podařilo otevřít dveře řidiče, čímž se do auta nahrnula voda a umírajícího řidiče tak šlo rozbitým okénkem lépe vytáhnout. Dno nádrže bylo ale velmi kluzké a manipulace s bezvládným mužem velice obtížná. Naštěstí se k místu seběhli další lidé, kteří pomocí lan pomohli muže vytáhnout ven.

Lyndee (uprostřed) už může být zase šťastná s rodinou

ZÁZRAK: Ležela v kómatu a chtěli ji odpojit od přístrojů. Manželova slova jí nakonec zachránila život! Co jí řekl?

Tím ale boj o život řidiče neskončil. „Resuscitace trvala asi 7 minut, kdy jsme se tady s kolegou střídali,“ uvedl další policista Jiří Gabzdyl..

Rychlý zákrok policistů podle lékařů zachránil muži život. Tomu už se daří mnohem lépe. Zasahující policisté za svůj zákrok dostali ocenění od policejního prezidenta. Záchrana života je pro ně ale samozřejmostí.

„Jsem s tím nastoupila k policii, že bych si strašně přála být ve správnou dobu na správném místě a opravdu někomu pomoct,“ uzavřela policistka Bílková.

reklama

reklama